[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

احکام جایگزین حبس صادر شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس خواستار توجه رئیس قوه‌قضاییه به گسترش فرهنگ استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، ساماندهی ضابطین قضایی و بازنگری رأی دیوان عدالت اداری در مورد مرتع و مرتعداران شد.
دکترعنایت‌الله رحیمی‌در جلسه شورای اداری فارس که با حضور رئیس قوه‌قضاییه برگزار شد، خواستار تسریع در رسیدگی به موضوعات مربوط به  واحدهای تولیدی شد و گفت: باید قوانین دست و پا گیر حذف و با تلاش شرایط برای ایجاد بسترهای سرمایه‌گذار ی فراهم شود.
او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش روی استان فارس، گفت: امروز تنگناهای اقتصادی فشارهای زیادی به مردم وارد و آنها را برای اجاره واحد مسکونی با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید فضای لازم در سطح کشور، بین‌المللی و استان برای جهش تولید فراهم شود تا تولید به شدت افزایش یابد، عنوان کرد: باید بازار خارجی کالاهای ما را بپذیرد که البته این مهم نیازمند چارچوب عقلایی و منطقی در اقتصاد کشور است و باید تدبیر لازم در این رابطه اتخاذ شود. دکتررحیمی ‌ادامه داد: سال ۹۸ بحرانی‌ترین سالی بود که استان فارس سپری کرد که به عنوان نمونه می‌توان به سیل، ناآرامی‌ها و ... اشاره کرد اما سعی شد که با هماهنگی‌ها از این مسائل به عنوان یک فرصت استفاده کرد. او به تقسمات سیاسی استان و التهاب گذشته هم اشاره و اضافه کرد: در این راستا طرح امنیتی در شورای تأمین آماده شد و با وجود ایجاد هفت شهرستان جدید در استان به دلیل اندیشیدن و اجرای اقدامات مدیریتی و انچام پیش‌بینی و پیشگیری‌ها، کار با آرامش انجام شد و هیچ تنش امنیتی در بر نداشت. استاندار فارس به موضوع کرونا و چگونگی مدیریت آن در استان هم اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۵ روز قبل از شیوع این بیماری اقدامات لازم را انجام دادیم و با اجرای تصمیمات پیشگیرانه، موفقیت‌هایی کسب شد که فارس مورد تشویق کشور قرار گرفت. دکتررحیمی ‌رشد گلخانه‌ها، صدور مجوزهای بدون نام، ایجاد بسترهای لازم زیرساختی برای توسعه استان از منابع مختلف، تدوین سند پیشران توسعه استان، تعریف ۲۳ پروژه برای فارس و... را از اقدامات انجام شده در استان ذکر و شناسایی و تسهیل برای فعال سازی صنایع غیرفعال و نیمه تعطیل و توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از این ظرفیت را از دیگر فعالیت‌های انجام شده برای رسیدن به رونق اقتصادی و جهش تولید در استان فارس عنوان کرد. استاندار فارس همچنین با اشاره به هفت شهرستان تازه‌تأسیس استان خواستار تأمین امکانات برای این شهرستان‌ها، تأمین ساختمان پزشکی قانونی، ساختمان اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس ش

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی