[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

داد مردم از رشوه در ادارات بلند است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه داد مردم از رشوه در ادارات بلند است، تأکید کرد: تشویق گزارشگران فساد و اختصاص پاداش به «سوت‌زنان»، گامی‌مهم در راستای سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی است.
سید موسی موسوی بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۲ خرداد در جلسه شورای اداری فارس که با حضور رئیس قوه‌قضاییه برگزار شد، گفت: آنچه که سبب خوش‌بینی مردم به دستگاه قضایی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود، برخورد با دانه درشت‌هاست. 
او افزود: برخورد قاطع دستگاه قضایی با قاضی فاسد، نماینده مجلس فاسد، وزیر فاسد و مدیران ارشد و ذی‌نفوذان، بویژه در همان دوران مسئولیت آنها و نه بعد از اتمام آن، از یک‌سو موج امید را در دل مردم ایجاد کرده و از سوی دیگر پیام اقتدار دستگاه عدلیه را مخابره می‌کند و سبب می‌شود تا تمام مفسدان متوجه قاطعیت دستگاه قضایی شوند. رئیس مجمع نمایندگان فارس خطاب به رئیس قوه قضائیه، ادامه داد: به نمایندگی از مردم از اقدامات مهم حضرتعالی در دوره جدید قوه قضائیه در راستای مبارزه با فساد تشکر می‌کنم و امیدوارم این مسیر با قوت و قدرت ادامه یافته و «لومه لائمان» و فشار ذی‌نفوذان، این تیغ را کند نکند. موسوی با بیان اینکه آفت مبارزه با فساد نگاه جناحی و سیاسی است و از سوی دیگر نباید فراموش کنیم در کنار سلطان ارز، سلطان سکه، سلطان خودرو و سایر حضرات سلاطین، همیشه مدیران ارشدی هستند که با زیاده‌خواهی و انباشت ثروت، زمینه رانت را ایجاد کرده و کارچاق‌کن این سلاطین بوده‌اند، خاطرنشان کرد: مطالبه به‌حق رهبر انقلاب و مردم این است که در کنار اعدام این سلاطین، با کسانی که در دستگاه‌های اجرایی با این شبکه فاسد همدست بوده‌اند، فارغ از اینکه اصولگرا هستند یا اصلاح‌طلب، برخورد قاطع شود تا این شبکه سازمان‌یافته از ریشه بخشکد. او خواستار پیگیری جدی «زمین‌خواری»، «موقوفه‌خواری» و «کوه‌خواری» و تعیین تکلیف باغ‌شهرها در فارس شد و اضافه کرد: در مبارزه با فساد باید ابتدا دولت با کمک مجموعه‌های اطلاعاتی، نظارتی، بازرسی و همچنین حراست دستگاه‌ها اقدامات لازم را برای پیشگیری از وقوع جرم انجام دهد، وگرنه وقتی که جرم به وقوع پیوست، و متخلف هم با چمدان‌های پراز پول به کانادا گریخت، صدور حکم قضایی دیگر چه فایده‌ای دارد؟ موسوی با بیان اینکه تعداد کم قاضی در کنار حجم انبوه پرونده‌های قضایی، سبب شده مردم همواره به طولانی شدن روند صدور حکم، معترض شوند، گفت: در دوره جدید با بازشدن در اتاق رؤسای دادگستری‌ها به روی مردم و فعالیت بیش از پیش قضات، شاهد کاهش اطاله دادرسی بوده‌ایم، اما ضروری است در استان پهناور فارس که با ۳۶ شهرستان بزرگترین حوزه قضایی کشور به شمار می‌رود، دایره خدمات، گسترش یافته و تقویت شود و افزایش امکانات و تجهیزات، جذب نیروی انسانی و احداث مجتمع قضایی واحد در شیراز در دستور کار قوه قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی