[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

ترمیم اقتصادی با حضور دادستانی ، روزنامه شیراز نوین

دادستان شیراز از کاهش با اشاره به کاهش ۵/۱۱ درصدی جمعیت کیفری استان فارس طی یکسال گذشته، گفت: سال ۹۸ آمار افراد تحت قرار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۵/۱۲ درصد کاهش داشته است.
حیدر آسیابی صبح پنج‌شنبه ۲۲ خرداد در جلسه رؤسای واحدهای قضایی و مدیران سازمان تابعه قوه‌قضاییه در استان فارس که با حضور ریاست قوه‌قضاییه برگزار شد، با تأکید بر اینکه پیگیری حقوق عامه به صورت ویژه در دستور کار دادستانی شیراز است، گفت: در یک سال گذشته اقدامات زیادی در راستای پیگیری حقوق عامه انجام شده که ورود به موضوع آب سلطان آباد، فاضلاب شیراز و... از مهم‌ترین آنهاست.
او ورود ویژه دادستانی به حقوق عامه، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و زمین خواران و... را از دیگر اقدامات شاخص دادستانی شیراز در سال ۹۸ عنوان کرد.
دادستان شیراز پگیری ورود فاضلاب شهری و دفع غیربهداشتی آن و بحث تصفیه خانه فاضلاب صدرا را از دیگر اقدامات دادستانی مرکز فارس ذکر و خاطرنشان کرد: دادستانی شیراز طی یک سال گذشته برخورد بدون اغماض با زمین خواران را در دستور کار قرار داده و طی این مدت چهار مورد طرح در راستای بازپس گیری اراضی و بستر رودخانه‌ها انجام داده که به عنوان نمونه می‌توان به بازپس گیری زمین در سیاخ دارنگون، آب زنگی، دشتکوه و... اشاره کرد.
آسیابی حمایت قضایی از واحدهای تولیدی را از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت دانست و تأکید کرد: رفع مشکلات بیمه‌ای و تسهیلات کارگران روغن نباتی شیراز و کارخانه مخابرات راه دور نیز نمونه‌ای از اقدامات دادستانی شیراز برای حمایت از تولید بوده است. او همچنین رسیدگی به پرونده سیل شیراز، مدیریت پرونده شهادت امام جمعه کازرون، اغتشاشات آبان ماه و... را از دیگر اقدامات دادستانی طی یک سال گذشته برشمرد. دادستان شیراز در بخش پایانی از سخنان خود از برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی خبرداد و گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی به صورت ویژه در دستور کار مجموعه قضایی قرار دارد که به عنوان نمونه می‌توان به پرونده فساد اقتصادی مدیر کل ورزش و جوانان، شرکت پخش فراروده‌های نفتی، شهردار و رئیس شورای شهر صدرا و... اشاره کرد که این امر نشان دهنده عزم جدی دادستانی در برخورد با مفسدان اقتصادی است.
آسیابی همچنین از شناسایی و دستگیری تعدادی مجرم شرور و خطرناک در فارس خبرداد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی