[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

رشته طناب‌زنی جدی گرفته شود ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیته فنی کنفدراسیون طناب‌زنی آسیا گفت: تیم فارس به عنوان تنها نماینده ایران در مسابقات آسیایی شرکت کردند و اولین مدال‌های تاریخ طناب‌زنی ایران را به دست آوردند اما آن چنان که باید از آن‌ها قدردانی نشد.
فاطمه شیبانی با بیان اینکه دختران فارس در مسابقات آسیایی کره جنوبی در ماده‌های مختلف رده سنی ۱۴ تا ۱۶ سال مقام‌های اول تا سوم تا کسب کردند، اظهار داشت: رشته ورزشی طناب‌زنی مانند دیگر رشته‌ها سختی و مشکلات زیادی دارد و بهتر است این رشته نیز جدی گرفته شود زیرا در آسیا دارای سکو است.
وی با تأکید بر اینکه دختران استان فارس بالاترین سطح کیفی و فنی و به روزترین ورزشکاران را دارند، افزود: وضعیت طناب‌زنی در بخش دختران استان وضعیت مطلوبی دارد اما در بخش پسران نیاز به تلاش بیشتر است و ما نیز سعی می‌کنیم این بخش را تقویت کنیم.
رئیس کمیته طناب‌زنی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دوران شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: در این دوران فیلم‌های آموزشی یک دقیقه‌ای آماده کردیم و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتیم تا علاقه مندان به این رشته انواع مهارت‌های طناب‌زنی را از مبتدی تا نیمه پیشرفته آموزش ببینند و این کار هنوز هم ادامه دارد.
شیبانی بیان کرد: فدراسیون نیز مسابقات آنلاین طناب‌زنی برگزار کرد و با توجه به اینکه هدف مشارکت حداکثری ورزشکاران بود ترجیح دادیم ورزشکارانی که سکودار نبودند شرکت کنند که نتایج خوبی را در بخش پسران کسب کردیم.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات آنلاین استانی، اضافه کرد: در حال آماده کردن دستورالعمل مسابقات آنلاین طناب‌زنی استانی هستیم که تیرماه برگزار می‌شود. مربی تیم ملی طناب‌زنی با بیان اینکه مرداد ماه سال جاری مسابقات جهانی طناب‌زنی در کانادا پیش رو بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا لغو شد، ابراز داشت: در حال حاضر در کمیته فنی کنفدراسیون آسیا قوانین را به روزرسانی می‌کنیم و شرایطی را فراهم می‌کنیم تا ورزشکاران را در اختیار داشته باشیم و با توجه به اینکه شرایط کرونا چگونه باشد و مسابقات جهانی چه زمانی برگزار شود، بتوانیم در مسابقات جهانی نیز مطرح باشیم و یک برنامه منسجم برای رشد آسیا تدوین کنیم.
شیبانی سابقه طناب‌زنی در ایران را ۱۵ ساله دانست و خاطر نشان کرد: سال گذشته عنوان بهترین مدرس طناب‌زنی ایران را از سوی فدراسیون همگانی کسب کردم و تجربه داوری در مسابقات آسیایی کره جنوبی را در کارنامه دارم.
وی اضافه کرد: در مسابقات چین به عنوان اولین حضور تیم ملی طناب‌زنی ایران در میادین بین‌المللی جایگاه پنجم و هفتم را به دست آوردیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی