[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

برای فصل آینده برنامه ویژه‌ای ‌داریم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: فصل طولانی لیگ دسته اول فوتبال ایران در فصل 99-98 مانند دیگر لیگ‌های دنیا، پس از گذشت نزدیک به 10ماه هنوز به پایان نرسیده. هنوز هشت هفته باقی‌مانده تا تکلیف تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده از این دسته مشخص شود.
وقتی کرونا آمد، قشقایی رتبه دوازدهم جدول را در اختیار داشت. مدت‌ها بود از صعود قطع امید کرده بود و حتی خطر سقوط را هم احساس می‌کرد.
این فصل طولانی قشقایی، یک ویژگی دیگر هم دارد: نشستن 4 نام مختلف به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم!
قشقایی فصل را با رضا عنایتی و بسیار طوفانی آغاز کرد. اما روزهای بد آقای گل سابق فوتبال ایران، خیلی زودتر آنچه تصور می‌شد از راه رسید. باخت‌های پیاپی باعث شد تا مدیران قشقایی، یک قشقاییِ خوشنام را به عنوان سرمربی جدید معرفی کنند. مهدی فروردین مانند فصل گذشته از میانه راه سکان هدایت را در دست گرفت و بسیار هم موفق بود. به یک باره در پایان نیم فصل، زمزمه‌هایی مبنی بر جدایی فروردین به گوش رسید. نه او و نه مدیرعامل باشگاه، هیچ کدام دلیل واضحی برای این جدایی بیان نمی‌کردند اما به مرور زمان مشخص شد که فروردین در تلاش برای رسیدن به یکی از کرسی‌های مجلس شورای اسلامیست! رشید طهماسبی دستیار او هدایت این تیم را به عهده گرفت و چند هفته پر فراز و نشیب را با قشقایی سپری کرد. اما در روز هشتم اسفندماه یعنی یک روز قبل از آخرین بازی این تیم در سال 98، ابراهیم طالبی پس از یک سال و اندی دوری، به این تیم بازگشت و دوباره هدایت تیم محبوب ایل قشقایی را به عهده گرفت.
پس از تساوی این تیم در نهم اسفندماه برابر نیروی زمینی، لیگ یک مانند لیگ برتر تعطیل شد و در ادامه شیوع کرونا به قدری گسترده و خطرناک شد که حتی بحث لغو شدن ادامه فصل هم به میان آمد. اما در نهایت تصمیم بر این شد که بازی‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود. بالاخره پس از حدود سه ماه، اجازه تمرین به تیم‌ها داده شد و قشقایی هم از ابتدای هفته گذشته کار خود را آغاز کرد. 
رشید طهماسبی سرمربی سابق و دستیار فعلی ابراهیم طالبی می‌گوید: ما از ابتدای هفته گذشته تمریناتمان را از سر گرفتیم. بچه‌ها هم رفتند تست کرونا دادند و خدا را شکر هیچ کدام مشکلی نداشتند. همه بچه‌ها حاضر هستند اما باید این نکته را بگویم که بدن‌هایشان کاملا افت کرده و از آمادگی خارج شده اند. البته ما از طریق فضای مجازی فعالیت ورزشی آنها را زیر نظر داشتیم اما طبیعی است که تمرین در خانه، مانند تمرین در فضای باشگاه و به صورت تیمی‌نخواهد بود. بنابراین مشخص است که بچه‌ها از نظر هوازی خیلی عقب افتاده‌اند. یعنی الان نیاز به بدنسازی احساس می‌شود اما چون زمان نداریم، باید تمرینات هوازی را با شدت متوسط انجام دهیم تا بتوانیم بدن‌ها را به شرایط مسابقه برسانیم.
طهماسبی از یک بازی تدارکاتی در آینده نزدیک خبر می‌دهد: در نظر داریم با ادامه تمرینات، اگر بشود در آخر هفته یک بازی دوستانه با فجر یا یکی دیگر از تیم‌های شیرازی داشته‌باشیم. 
مربی اصالتاً کازرونی قشقایی که پنجشنبه گذشته 36 ساله شد، در خصوص چگونگی ورودش به فوتبال می‌گوید: فوتبال را در 12 سالگی از باشگاه آریای شیراز آغاز کردم و در ادامه در تیم جوانان پرسپولیس شیراز و سپس در خدمت تیم مقاومت مرصاد در لیگ 2 بزرگسالان بودم. یک مقطعی هم در تربیت یزد حضور داشتم و سپس به تیم کویتیِ الساحل پیوستم. پس از آن هم برگشتم و وارد عرصه مربی‌گری شدم. پست بازی من‌هافبک نفوذی بود.
وی در خصوص اهداف تیمش در ادامه فصل می‌گوید: ما همچنان خطر سقوط را حس می‌کنیم. باید از هشت بازی آینده حداقل 7 امتیاز بگیریم تا بمانیم. پنج بازی خانگی و سه بازی بیرون از خانه داریم و امید داریم که ابتدا بتوانیم تیم را حفظ کنیم. اما نگاه ویژه‌ای‌به فصل آینده داریم. بازیکنانی را تحت‌نظر داریم و می‌خواهیم تیم خوبی برای فصل 99 ببندیم تا بتوانیم به امید خدا در پایان فصل آینده راهی لیگ برتر شویم. ما جوان‌های خیلی خوبی داریم. با این که در فصل جاری نتایج خوبی نگرفتیم، اما بازیکنان جوان ما حالا پخته شده اند و می‌توانند در ادامه فصل و همینطور فصل آینده به ما کمک کنند.
نخستین بازی قشقایی روز سه شنبه 10 تیر در شیراز مقابل سپیدرود رشت برگزار خواهد شد. دیداری بسیار مهم و حساس که امتیازات آن می‌تواند تأثیر زیادی در سرنوشت هر دو تیم داشته‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی