[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

اشد مجازات در انتظارمفسدان اقتصادی است، روزنامه شیراز نوین

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان شهردار و شورای شهر سابق صدرا در شعبه 101 دادگاه کیفری دو شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد.
در این جلسه که در وقت مقرر قانونی برگزار گردید پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، دادگاه ضمن تفهیم اتهامات وارده به اخذ دفاعیات از متهمان پرونده پرداخت.
در ابتدا متهم ردیف اول پرونده که جرائم مطرح در پرونده در دوران تصدی وی در شهرداری صدرا حادث شده بود در جایگاه متهمان حاضر و در دفاع از خود به بیان توضیحاتی در خصوص اتهامات دریافت مبلغ از پیمانکار، تبانی و تدلیس در معاملات، صدور پروانه‌های‌غیرمجاز و تصرف و تضییع اموال دولتی که در پرونده مطرح می‌باشد؛ پرداخت. 
در ادامه متهمان ردیف دوم و سوم نیز ضمن دفاع از خود در خصوص اتهامات مشابه وارده تقاضای تبدیل قرار را مطرح کردند.
گفتنی است در این پرونده 3 هزار صفحه‌ای ‌متهم ردیف اول به ارتشاء و دریافت رشوه، مشارکت در تبانی و تدلیس در معاملات و مناقصات دولتی منتهی به ضرر و زیان به بیت‌المال و تصرف غیرقانونی و تضییع اموال دولتی و همچنین نگهداری مشروبات الکلی و متهمان ردیف‌های‌دوم، سوم و چهارم نیز به ترتیب به ارتشاء ودریافت رشوه و نگهداری مشروبات الکلی، همچنین ارتشاء تدلیس در معاملات و مناقصات دولتی،  مشارکت در تصرف غیر قانونی و تضییع حقوق بیت‌المال از طریق عدم وصول عوارض و درآمد شهرداری متهم می‌باشند.  در این پرونده متهمان ردیف‌های‌پنجم تا یازدهم به رشاء و پرداخت رشوه، متهم ردیف دوازدهم به فراهم نمودن موجبات ارتشاء و متهمان ردیف‌های‌سیزدهم تا پانزدهم نیز به ارتشاء و دریافت رشوه متهم می‌باشند.   در ادامه قاضی محمودی رسیدگی به پرونده مذکور را به وقت آتی در تیر ماه موکول کرد.  رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در حاشیه برگزاری  این دادگاه عزم دادگستری در مقابله با فساد را جدی خواند و  بیان داشت: این پرونده سومین پرونده فساد در سال جاری است که در دست رسیدگی می‌باشد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با تأکید بر اینکه سنگین‌ترین مجازات‌ها در چارچوب قانون در انتظار مفسدان است، گفت: مسئولیت فرصتی برای خدمت به مردم است نه زمینه‌سازی برای سودجویی و سوءاستفاده از منابع عمومی. ‌وی در ادامه گفت: دستگاه قضایی تا ریشه‌کنی کامل این امر مذموم با قاطعیت پای کار خواهد بود.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: بر اساس اوقات تعیین شده رأی بدوی این پرونده در تیر ماه صادر شود.
این مقام ارشد قضایی استان فارس همچنین از صدور رأی و اطلاع‌رسانی در خصوص تعیین مجازات اولیه یکی از پرونده‌های‌مهم دیگر مفاسد  هم‌زمان با هفته قوه‌قضائیه خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی