[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

سوختن ۱۵ هکتار مرتع در شهرستان زرین‌دشت، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرین‌دشت در استان فارس گفت: حریق بیش از ۱۵ هکتار از عرصه‌های مرتعی در منطقه چهارکوه دبیران این شهرستان را از بین برد.
مرتضی سلیمانی شیری، گفت: روز پنجشنبه ۲۲ خرداد و به محض اطلاع از وقوع آتش‌سوزی در منطقه چهارکوه دبیران، نیروهای منابع طبیعی به محل اعزام شدند اما به دلیل بعد فاصله از سکونت‌گاه‌ها و پوشش انبوه گیاهان مرتعی و درختچه‌ها، حریق به سرعت گسترش یافت. به گزارش روابط عمومی‌ منابع طبیعی فارس، سلیمانی‌شیری گفت: علی‌رغم تلاش بسیار زیاد نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی و مردم محلی، آتش به ارتفاعات نیز سرایت کرد و صعب‌العبور بودن منطقه باعث تأخیر در مهار این آتش‌سوزی شد. وی با بیان اینکه حریق ساعت ۶ عصر پنجشنبه ۲۲ خرداد شروع شد، گفت: حریق با تلاش ۴ ساعته و نفس‌گیر نیروهای حاضر در محل، مهار شد و پایش نیز تا صبح روز جمعه ۲۳ خرداد تداوم یافت تا از شعله‌ور شدن حریق پیشگیری شود.
سلیمانی‌شیری از فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری شهرستان زرین‌دشت، شهردار شهرهای شهرپیر و دبیران، گروه انجمن دوستداران محیط‌زیست ایزدخواست و نیروهای امدادی منابع طبیعی و عشایر منطقه که در مهار این آتش‌سوزی همکاری داشتند، قدردانی کرد. رئیس منابع طبیعی شهرستان زرین‌دشت از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده حریق، هرچه سریع‌تر موضوع را ضمن تماس با شماره ۱۵۰۴ به یگان امداد جنگل و مرتع، گزارش دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی