[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

برای پیشبرد برنامه‌ها، نیاز به حامی‌ مالی داریم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: مهدی ترابی که در نیمه اول دهه 90 ریاست هیئت تنیس روی میز استان فارس را عهده دار بود، در آذر ماه سال 98 مجدداً این سمت را به عهده گرفت و حالا در اوایل فعالیت خود در دوره دوم قرار دارد. این در حالیست که تقریباً نیمی‌از مدت زمان حضور مجدد ترابی را کرونا تعطیل کرده و عملاً در سال 99 فعالیت خاصی در هیچ یک از رشته‌های ورزشی انجام نشده است.
رئیس 40 ساله و شیرازی هیئت پینگ‌پنگ فارس در گفت‌و‌گو با شیراز نوین از وضعیت این رشته ورزشی در فارس سخن گفته است. 
*چه شد که به هیئت تنیس روی میز بازگشتید؟
- قبلاً از سال 91 تا 95 ریاست هیئت را به عهده داشتم. در سال 95 در مجمع انتخاباتی شرکت نکردم و حدود سه سال، هدایت هیئت به عهده شخص دیگری بود. سال گذشته به دلیلی مشکلات و اختلافاتی که به وجود آمد، اعضای مجمع تصمیم گرفتند یک مجمع فوق‌العاده انتخاب کنند که آقای ابوالحسنی(رئیس سابق هیئت) در این مجمع نتوانستند آرای لازم را کسب کنند. بنابراین دوستان لطف داشتند و بنده را به عنوان سرپرست انتخاب کردند و پس از سه ماه هم به عنوان رئیس هیئت انتخاب شدم.
*الان وضعیت چطور است؟
-خب در کرونا که ما سه ماه تعطیل بودیم و تازه از اول خرداد تمرینات آغاز شده. یکی دو برنامه هم داشتیم که به دلیل مشکلاتی که برای اداره کل به وجود آمد، نتوانستیم با آقای کامیاب دیدار کنیم و فعلاً لغو شده‌اند. حالا داریم روی قهرمان گذشته کاری می‌کنیم و همچنین برای سنین پایه برنامه‌ریزی انجام می‌دهیم که انشالله استعدادیابی خوبی داشته‌باشیم. لیگ باشگاه‌های استان هم که با حضور 27 تیم از سراسر استان در اواخر سال گذشته آغاز شده بود، پس از گذشته 4 هفته به دلیل شیوع کرونا متوقف شد. حالا منتظریم مجوز صادر شود و بتوانیم لیگ استان را ادامه بدهیم. در این مسابقات 13دور مقدماتی داریم. از هر گروه 4 تیم صعود می‌کنند و بعد هم نیمه نهایی و فینال.
*در زمان کرونا هیچ فعالیتی نداشتید؟
همه چیز تعطیل بود و فعالیت‌ها منحصر بود به حرکات آموزشی برای سنین پایه در منزل. فقط همین.
به طور کلی وضعیت و جایگاه پینگ‌پنگ فارس در کشور را چطور می‌بینید؟
ما شکر خدا وضعیت خوبی داریم. می‌دانید که آقای مکیف سرمربی تیم ملی جوانان، اهل استان فارس و شهر شیراز هستند. وی توانست برای اولین بار در تاریخ تنیس روی میز ایران، مقام سوم آسیا را در بخش جوانان به خود اختصاص دهد.تیم منتخب پسران ما نیز زیر نظر وی فعالیت دارد. با وجود این که این تیم سال گذشته به دلیل اختلافاتی که وجود داشت، نتوانست در سالن هیئت تمرین کند و به یک سالن خصوصی رفته بودند، اما توانستند در سنین پایین 9 مقام به دست بیاورند. ما همیشه جزو سه چهار استان اول از لحاظ مقام‌آوری بوده‌ایم. آقای روئین تن هم در مسابقات انتخابی تیم ملی با بدشانسی پنجم شدند. در حالی که اگر در بین 4 نفر قرار می‌گرفتند به عضویت تیم ملی درمی‌آمدند. خلاصه از لحاظ فنی وضعیت بدی نداریم اما خیلی جای کار داریم. باید برنامه‌ریزی خوبی انجام شود تا بتوانیم منابع مورد نیاز، بخصوص حامیان مالی را جذب کنیم  تا برنامه‌های خوبی را تدوین کنیم. حالا باید ببینیم که کی می‌توانیم استارت کار را بزنیم و شروع کنیم.
بودجه هیئت چقدر است؟
در دو سه سال گذشته که من نبودم اما چیزی که پرسیدم، هیچ بودجه‌ای‌به هیئت اختصاص نیافته است. فقط یک سالن در اختیار هیئت است به صورت اجاره‌ای. اما از لحاظ بودجه چیز خاصی به ما تعلق نگرفته و خودمان باید درآمدزایی کنیم.
کدام سالن در اختیار هیئت قرار گرفته؟
سالن شوریده شیرازی واقع در خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی) کوچه شماره 6. دفتر هیئت و خانه تنیس روی میز شیراز آنجاست.
منابع درآمد‌زایی شما چه چیزهایی هستند؟
شهریه‌هایی که از ورزشکاران گرفته می‌شود، حامیان مالی و مسابقاتی که برگزار می‌کنیم. البته پیشکسوتان ما هم از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارند و خیلی وقت‌ها کمک می‌کنند. اسپانسرهایی که می‌گیریم برای مسابقات مختلف نیز کمک‌های خوبی به هیئت می‌کنند. در دوره قبلی که من حضور داشتم، بانک صادرات حامی ‌لیگ ما بود و خیلی کمک‌های خوبی به ما کرد. امسال هم با یکی دو فعال اقتصادی صحبت کرده بودیم برای اختتامیه لیگ که متأسفانه وضعیت فعلاً نامعلوم است.
میزهای پینگ‌پنگی که در سطح پارک‌ها قرار دارد زیرنظر شماست؟
-خیر. این میزها زیرنظر شهرداری است اما ما هم سازماندهی می‌کنیم. کمیته همگانی ما یک سری مسابقات را به صورت آزاد برگزار می‌کند، البته با هماهنگی شهرداری.
این‌ها انجام شده یا قرار است انجام شود؟
- در برنامه ما قرار دارد. در دوره‌های قبلی این کار را انجام می‌دادیم ولی سال گذشته وقتی من آمدم در فصل سرد قرار داشتیم و زمان مناسبی برای چنین کاری نبود. اما امسال اگر مجوزها به موقع صادر شود، می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
به عنوان آخرین سوال، برخی ورزشکاران شاخص  فارس در رشته تنیس روی میز را نام ببرید.
ما ورزشکاران خوب زیاد داریم. از جمله آقای محمدعلی رویین تن. همچنین در تیم جوانان ما که در بهمن ماه مقام سوم کشور را به دست آورد، آقایان عارف چشفر، پرهام فهام، علی محمد آخوندی و علی محمد رجبی اعضای آن تیم بودند. همچنین آقای شاه علی در رده پایه از خوب‌های ما هستند. آقای عرفان یزدان بخش نیز در رده سنی نونهالان کشور سال گذشته به مقام سوم دست یافت و امسال هم شانس مقام دارد. همچنین در بخش دختران هم خانم مبینا سهرابی مقام برنز کشور را دارد و مقام سوم تیمی‌را هم دختران ما کسب کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی