[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

قاچاق در مبادی کنترل شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: اگر می‌خواهیم کالایی قاچاق نشود و تولید داخلی تقویت شود باید کالاهای داخلی دارای کیفیت بالا و قیمت قابل رقابت با کالاهای خارجی باشند و خدمات پس از فروش خوبی ارائه دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی‌ در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان این که فرهنگ‌سازی و اقناع‌سازی افکار عمومی ‌اولین اقدام در زمینه مقابله با قاچاق است، اظهارداشت: اگر مردم در مورد محاسن و مزایای تقویت تولید داخل و مضرات قاچاق آگاه باشند پای کار می‌آیند و می‌توانیم در مبارزه با قاچاق موفق شویم. 
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که سرحدات و مرزهای ورودی قاچاق کالا باید کنترل شود، ادامه داد: مبارزه با قاچاق در سطح عرضه اقدامی ‌پرهزینه و سخت است که نارضایتی آشکار را به دنبال دارد در حالی که مقابله با ورود قاچاق در مبادی زمینی، دریایی و هوایی اقدامی ‌ساده‌تر و مفیدتر است. 
وی با بیان این که باید در زمینه مقابله با قاچاق از روش‌های‌علمی ‌و به روز دنیا بهره ببریم، گفت: قاچاق هم به بازار کار و هم به ثروت ملی آسیب می‌زند ولی مقابله با آن نیازمند راهکارهای معقول و منطقی است که به صورت هماهنگ در سطح ملی اجرا شود؛ زیرا اقدامات محلی آسیب‌هایی را به دنبال دارد. 
استاندار فارس همچنین در زمینه ساماندهی سوخت ماشین‌آلات سنگین کشاورزی و راهسازی گفت: استفاده از کارت سوخت و دستگاه‌های‌سنگین بهترین روش مدیریت تأمین و توزیع سوخت است و میزان کارکرد و نیاز دستگاه‌های‌سنگین به سوخت را نیز می‌تواند با مشارکت متخصصان و فعالان این حوزه تعیین کرد که موجب بهبود وضعیت سوخت در این حوزه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی