[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

مهاجرت سازنده توسعه ناموزون است ، روزنامه شیراز نوین

در نشست مشترک بخشدار بخش مرکزی قیر و کارزین با مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌این شهرستان بر لزوم نظارت و کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز در بخش مرکزی قیر و کارزین تأکید گردید.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، در این نشست طرفین در خصوص ساخت و ساز‌های‌غیر مجاز صورت گرفته در سطح روستاهای بخش مرکزی به بحث و گفت‌وگو پرداختند و  مقرر گردید بخشداری مرکزی با همکاری دهیاران و مسئولان فنی دهیاری‌ها و بنیاد مسکن شهرستان  به شناسایی، جلوگیری و در نهایت ارجاع ساخت وساز‌های ‌از این قبیل به کمسیون ماده 99 جهت اجرای هرچه بهتر مقررات ساخت وساز و طرح‌های‌هادی روستاها بپردازند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان قیرو کارزین دراین شست با بیان اینکه ساخت و ساز غیر مجاز و بی‌ضابطه دور زدن قانون و از بین بردن حق دیگران است،گفت: قانون دراین زمینه با قاطعیت و بدون مسامحه و اغماض با قانون شکنان برخورد خواهد کرد.
محسن مهر‌آفرین با تأکید بر اینکه حریم طرح‌های ‌هادی روستایی باید حفظ شود، گفت: طرح‌های‌ هادی روستایی به عنوان سند توسعه 10 ساله روستاها باید مورد توجه قرار گیرد و در مواردی که نیاز به افزایش ظرفیت در مناطق روستایی باشد این طرح‌ها مورد بازنگری قرار می‌گیرد.
مهرآفرین اضافه کرد: کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان‌سازی در محدوده طرح‌های‌هادی بر عهده بنیاد مسکن است و در شهرها هم بخشداری و شهرداری بر این موضوع نظارت دارند از این رو در همه موارد قانون تعیین‌کننده چگونگی ساخت و ساز است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان قیر و کارزین افزود:  متأسفانه در برخی موارد شاهدیم که مهاجرت بی‌رویه به شهر‌ها و تراکم جمعیت شهری گسترش ناموزون و غیر اصولی ساختمان‌ها را در پی دارد و از سویی در منطق روستایی نیز برخی از ساخت و سازهای غیر مجاز چهره سنتی روستا را مخدوش می‌کند.
مهر‌آفرین ادامه داد:  بنا‌هایی که به یکباره همچون قارچ از دل زمین سر در می‌آورند بی‌آنکه کمترین اصول فنی و معماری در ساخت و ساز آن‌ها اعمال شود آثار و تبعات منفی فراوانی را به ویژه در حوادث  در پی خواهد داشت و علاوه بر آن در ساخت و ساز‌هایی هم که با اخذ پروانه ساخت نیز صورت می‌پذیرد بعضاً مالکان از حدود و ثغور پروانه، پا را فراتر نهاده و خارج از ضوابط مربوط مبادرت به احداث بنا مازاد بر پروانه می‌کنند که در این رهگذر نقش دستگاه‌های نظارتی  به عنوان اصلی‌ترین محور مقابله با این قبیل تخلفات ساختمانی نمود بیشتری خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی