[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

فراخوان تنگ‌بُراق برای گردشگران، روزنامه شیراز نوین

مسلم صالحی  نماینده منتخب شهرستان اقلید در مجلس یازدهم در دیدار با مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های‌گردشگری روستایی در منطقه تنگ بُراق این شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت: قابلیت‌های‌شگرف در توسعه گردشگری این منطقه وجود دارد که باید با مشارکت جوامع محلی و پیگیری مسئولان مورد استفاده بیشتر  بهتر باشد.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، مسلم صالحی در دیدار با مهندس عطا الله زمانی شهرستان اقلید ومنطقه تنگ بُراق را مجموعه کاملی از استعدادها  قابلیت‌ها برای راه اندازی امکانات گردشگری زمستانی دانست و افزود: بسیاری از توانمندی‌های‌حوزه گردشگری در روستاهای حاشیه تنگ‌بُراق و در جای جای شهرستان اقلید نهفته است که مغفول مانده است و باید بیشتر از آن استفاده شود.
نماینده منتخب شهرستان اقلید در مجلس یازدهم همچنین بر لزوم هزینه کرد اعتبارات مناطق سردسیر با توجه به محدودیت زمان کار در این مناطق تأکید کرد و گفت: به علت طولانی بودن فصل سرما در شمال فارس و شهرستان اقلید، زمان کاردر این مناطق محدود است از این رو نباید اعتبارات عمرانی به این دلیل از این مناطق برود و در سایر مناطق هزینه شود، باید حتی الامکان اعتبارات شهرستان در فصولی که امکان کار بیشتری جود دارد در همین مناطق هزینه گردد.
مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز گزارشی از اجرای طرح‌های‌توسعه در این شهرستان و در سایر مناطق استان فارس ارائه داد و بیان داشت: بنیاد مسکن با برنامه‌ریزی جامع همه شهرستان‌های‌استان را در اولویت اجرای برنامه‌های‌توسعه روستایی دارد، شهرستان اقلید نیز از جمله مناطق اولویت دار در توسعه روستایی و گردشگری است. مهندس زمانی، گردشگری روستایی را یکی از انواع گردشگری و ظرفیت جدید در صنعت گردشگری دانست که به دلیل داشتن جاذبه‌های برگرفته از آداب، فرهنگ و رسوم مختلف در هر روستا مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و گفت: فارس از این نظر می تواند بیش از این از ظرفیت‌های‌موجود استفاده کند. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: گردشگری روستایی شامل تمام فعالیت‌های گردشگری در محیط روستایی با توجه به بافت سنتی و فرهنگی روستایی، هنرهای سنتی و صنایع دستی، آداب و رسوم سنتی و غذاها است که روز به روز بر طرفداران این نوع گردشگری افزوده می شود و شهرستان اقلید نیز مزیت‌های‌نسبی بسیار قابل‌توجه در این عرصه دارد.
زمانی تأکید کرد: گردشگری روستایی جنبه‌های مختلفی دارد که یکی از جنبه‌های آن تعیین روستاهایی به عنوان روستاهای هدف گردشگری برای توسعه گردشگری پایدار در هر منطقه است. استان فارس در این عرصه از شاخص‌های‌نسبتاً مناسب برخوردار است .
وی با بیان اینکه برای ۵١ روستا در استان فارس تحت عنوان روستاهای هدف گردشگری درخواست مصوبه شده است، افزود:  برای پنج روستای شاه‌رستم، آب آسمانی، باغشاد، کهکران و تنگ بُراق در شهرستان‌های‌بوانات، فسا، استهبان سپیدان و اقلید نیز توافق اولیه صورت گرفته است. بنا بر این منطقه تنگ‌بُراق در اولویت توسعه گردشگری روستایی است و بزودی طرح‌های‌توسعه گردشگری در آن عملیاتی می‌شود.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین خواستار مساعدت و همراهی نمایندگان استان در مجلس برای افزایش منابع درآمدی و اعتبارات بنیاد مسکن و تلاش برای بهبود بودجه‌های ‌مقاوم‌سازی و بهسازی و بازسازی مناطق آسیب‌دیده در استان فارس شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی