[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

باید به همان تیم با کلاس نیم‌فصل اول تبدیل شویم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: از آخرین حضور فجرسپاسی در سطح اول فوتبال ایران بیش از شش سال می‌گذرد! بدبین‌ترین هوادار فوتبال شیراز هم فکرش را نمی‌کرد که روزی تیم محبوب و ارزشی این شهر به یک تیم کاملاً "لیگ یکی" تبدیل شود. حالا همه عادت کرده‌اند که فجر را در میانه‌های جدول دسته اول ببینند. خیلی اوقات به عنوان مدعی ناکام صعود و گاهی هم در رتبه‌های پایین جدول، حتی در لبه پرتگاه سقوط به دسته دوم!
فصل 99-98 هم برای هواداران تیم شهید خیلی امیدوار کننده و طوفانی آغاز شد. تا جایی که در پایان نیم فصل اول، تقریباً همه هواداران امید زیادی به بازگشت به لیگ برتر داشتند اما هیچ گاه مشخص نشد در تعطیلات نیم فصل چه بلایی سر این تیم آمد که در نیم فصل دوم همه چیز تغییر کرد. تیمی‌که شانس نخست صعود بود، در ادامه به تیمی‌تبدیل شد که چندین هفته پیاپی حتی یک گل هم به ثمر نرساند. 
و این‌چنین بود که تیم تحت هدایت مهابادی رفته رفته از جمع مدعیان خارج شد. در هشت بازی آخر  فجر در سال 98 این تیم تنها دو بار آن هم از روی نقطه پنالتی به گل رسید. اوج افول فجری‌ها درغروب 19 بهمن ماه نمایان شد. شکست چهار بر صفر در سیرجان برابر بازیکنان گمنام آرمان گهر، صبر هواداران را لبریز کرد اما باز هم خبری از تغییر در کادر فنی نبود. 
از ابتدای اسفندماه که شیوع کرونا به طور رسمی‌اعلام شد، فجری‌ها دو بازی دیگر هم انجام دادند. ابتدا در تهران مقابل سرخپوشان پاکدشت در حالی که یک بر صفر جلو بودند، دو بر یک شکست خوردند و سپس در شیراز مقابل تیم مدعی مس کرمان با تساوی بدون گل متوقف شدند تا با 37 امتیاز از 26 بازی در رتبه هشتم قرار بگیرند. یعنی 9 امتیاز اختلاف با منطقه صعود. هنوز شانس صعود روی کاغذ وجود دارد اما با توجه به تعداد رقبا، بسیار سخت است. حتی اگر فجر به همان تیم آماده نیم فصل اول تبدیل شود.
سعید غلام‌زاده کاپیتان خوشنام و سابق برق شیراز، حالا حدود 18 ماه است که به عنوان دستیار مهابادی در تیم فجرسپاسی فعالیت دارد. او در خصوص وضعیت فعلی تیمش به شیراز نوین گفت: چند روز پس از پایان ماه رمضان رفتیم تست کرونا دادیم و جواب تست که آمد، تمرینات را شروع کردیم. به‌جز پیمان سلمانی تمام بازیکنان حضور دارند و هر کسی که مصدوم هم بود حالا آماده شده و به تمرین برگشته، مثل سعید جلالی راد دروازه‌بان ما. اما بازیکن جدیدی به تیم اضافه نشده است.
وی در خصوص میزان آمادگی بدنی بازیکنان می‌گوید: مطمئناً در شرایطی که مسابقات و تمرینات گروهی تعطیل شده، بدن بچه‌ها افت کرده است. حالا که تمرینات آغاز شده درست زمانی است که قرار بود همه در فصل استراحت باشند. اما با توجه به شرایطی که در کل دنیا به وجود آمد، حالا همه تیم‌ها تازه تمریناتشان را آغاز کرده‌اند. قطعاً تمرینات خانگی و انفرادی، مثل تمرینات دسته جمعی نمی‌شود. آدم نمی‌تواند در آشپزخانه یا سالن پذیرایی تمرین با کیفیتی انجام دهد. باید جایی باشد که بشود تحرک داشت و تمرینات هوازی انجام داد. خب با توجه به این شرایط، هنوز بچه‌ها در فرم ایده‌آل قرار ندارد. هنوز بازی تدارکاتی هم انجام نداده ایم و شاید در انتهای هفته یک بازی با قشقایی شداته باشیم. همچنین یک بازی هم ممکن است با سپاهان در اصفهان انجام دهیم که آن هم هنوز قطعی نیست.
مربی تیم فجرسپاسی در پاسخ به این سوال که بازی‌های فجر در کدام ورزشگاه برگزار می‌شود، گفت: به‌نظر می‌رسد قرار است بازی‌ها در ورزشگاه پارس انجام شود. با توجه به این که بازی‌ها به شب می‌خورد، فکر می‌کنم فقط ورزشگاه پارس بتواند نور کافی را تأمین کند. هرچند مطمئن نیستم چمن ورزشگاه در شرایط مطلوبی باشد. متأسفانه در شهری مثل شیراز که بهترین آب و هوا را دارد، زمین‌های چمن شرایط خوبی ندارند. مطمئن باشید اگر فینال جام حذفی در ورزشگاه پارس برگزار شود، پس از آن همه آدم‌هایی که از شهرهای دیگر می‌آیند، هزاران ایراد می‌گیرند و علیه امکانات و شرایط فوتبال شیراز مصاحبه خواهند کرد.
غلام‌زاده سپس در خصوص اُفت فاحش فجر در نیم فصل دوم توضیحاتی داد وگفت: متأسفانه در شروع نیم فصل دوم، اولین بازی را در شیراز به اراکی‌ها واگذار کردیم. آن شکست تأثیر بدی در وضعیت روحی روانی بچه‌ها گذاشت. تا آن روز، ما باختی در شیراز نداشتیم اما آن شکست ما در سراشیبی قرار داد. هفته بعد هم در تبریز و در حالی که بازی ما با شهرداری  بخاطربارش برف سنگین یک روز به تعویق افتاد، مجدداً شکست خوردیم و این وضعیتمان را بدتر کرد. ضمن اینکه قرار بود در نیم فصل دوم یک سری بازیکنان را بگیریم تا سبک بازی‌مان را کمی‌تغییر دهیم. اما شرایط مالی باشگاه مثل سالیان اخیر مناسب نبود و نتوانستیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم. مجبور شدیم به همان شیوه نیم فصل اول ادامه دهیم. در نیم فصل دوم هم می‌دانید که اصطلاحاً می‌گویند دروازه‌ها کوچکتر می‌شود. متأسفانه توپ‌هایمان هم توی گل نمی‌رفت.
 بابا محندی که یکی از بهترین فورواردهای ایران است، متأسفانه با بدشانسی مواجه شد و ضربات سری که می‌زد نمی‌رفت توی دروازه. این شد که در نیم فصل دوم نتایج مطلوبی نگرفتیم.
وی در پاسخ به این سوال که تیمش در هشت بازی باقی مانده چه هدفی را دنبال می‌کند، گفت: کارمان برای صعود سخت شده. هشت بازی باقی مانده که در پنج بازی ما میهمان هستیم و باید خارج از شیراز بازی کنیم. اما بچه‌های ما توانایی تغییر نتایج را دارند.
 ما نسبت به صعود ناامید نیستیم و تلاش می‌کنیم حداقل نتایجی بگیریم که به منطقه صعود نزدیک شویم. سایر رقبا هم حتماً امتیاز از دست خواهند داد. ما باید تلاش کنیم که به همان تیم با کلاس نیم فصل نخست تبدیل شویم. تیم ما در بعضی از بازی‌ها مثل بازی با نود در ارومیه، کیفیتی در حد تیم‌های بالانشین لیگ برتر از خود نشان داد.
شماره پنج محبوب سال‌های خوب برق در پایان گفت: متأسفانه چند سال است که تیم‌های شیرازی در نیم فصل دوم اُفت می‌کنند که یک دلیل اصلی آن، مسائل مالی است و عمل نکردن مسئولان به قول‌هایشان.
فجرسپاسی در نخستین بازیِ پسا کرونای خود، روز سه‌شنبه دهم تیرماه در کرج به مصاف گل ریحان البرز خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی