[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

ثبت ۳۸۴ میلیون تردد در جاده‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

مهندس سیاهپور گفت: در سال 98 شاهد رشد 4 درصدی تردد در محور‌های‌استان فارس بوده‌ایم.  به گزارش روابط عمومی‌اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس؛ مهندس علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌فارس با عنوان اینکه سهم طول راه‌های‌استان فارس نسبت به کشور 2/9 درصد می‌باشد، گفت: فارس از نظر طول راه‌ها در رتبه اول کشور قرار دارد و 384  میلیون تردد در سال گذشته توسط 126 سامانه تردد شمار ثبت گردیده که نسبت به سال 97 شاهد رشد 4 درصدی تردد وسائل نقلیه می‌باشیم.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد سنگین با 44درصد در محور صفاشهر- سورمق می‌باشد، اظهار داشت: محور ایزدخواست- آباده( 44 درصد)، فیروزآباد - جم (29 درصد) و جهرم لار بندر عباس با 34 درصد در رتبه‌های‌بعدی بیشترین تردد قرار گرفته‌اند. در دوماهه سال جاری 43 میلیون تردد توسط وسائل نقلیه به ثبت رسیده است. مهندس سیاهپور ایمنی ترافیک را یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به عارضه‌های‌اجتماعی حمل ونقل امروزی دانست و بیان کرد: همین این موضوع به گونه‌ای‌است که هر ساله در مسیرهای جاده‌ای و بین شهری به دلیل رعایت نکردن قوانین رانندگی و بعضاً نداشتن آگاهی کافی از ترفند‌های‌جلوگیری از پیش آمدن تصادفات شاهد انواع تصادفات بوده‌ایم که بیشترین درصد از حوادث جاده‌ای را به خود اختصاص داده است. لذا تأمین ایمنی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی  و درک صحیح از رانندگی ایمن  عواملی هستند که در ایمنی جاده‌ها تأثیرگذار می‌باشند، امری ضروری به‌شمار می‌آید.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌فارس در ادامه از تشکیل کمیته فرهنگ‌سازی و آموزش ایمنی در این استان خبر داد و افزود: در سال گذشته با تصمیم این کمیته با استفاده از ظرفیت‌های‌موجود درون سازمانی؛  فعالیت‌های‌فرهنگی و توزیع بسته‌های‌آموزشی در پایانه‌های‌مسافربری و پایانه‌های‌باربری گسترش یافت و در آموزشگاه‌های‌حمل و نقل توجه به آموزش‌های‌ایمنی مورد تأکید ویژه قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در کمیته فرهنگ‌سازی و آموزش ایمنی بر تعامل با دیگر نهاد‌های‌همکار تأکید شد که جلسات کمیته فنی متعدد با دستگاه‌های‌خدمات‌رسان جاده‌ای ‌مانند پلیس‌راه، اورژانس و هلال احمر در جهت ارائه راهکارهای آموزشی و فرهنگ‌سازی نمونه‌ای ‌از این فعالیت‌ها می‌باشد.
به گفته دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل ونقل و سوانح رانندگی استان فارس، پیام‌های ایمنی، کلیپ‌های‌آموزشی و ارائه آمار تصادفات استانی در شبکه‌های‌مجازی تهیه شده و به صورت گسترده در رسانه‌ها، نشریات و شبکه‌های‌اجتماعی انتشار داده شده است.
مهندس سیاهپور با تأکید بر آموزش 16 هزار راکب موتور سوار در شهرستان‌های‌پُرتصادف گفت: در تمام فصول سال این اداره کل همواره تلاش کرده است تا با آموزش صحیح ایمنی، قوانین و ایمن‌سازی فیزیکی در مدارس حاشیه راه‌ها، پایانه‌های‌مسافربری و مکان‌های‌عمومی، چاپ بروشور و پوستر آموزشی، آشکارسازی وسائل نقلیه سنگین و وانت بار‌ها و ادوات کشاورزی، اهدای کلاه ایمنی به راکب‌های‌موتور سیکلت و اهدا وسائل ایمنی به فعالان عرصه حمل و نقل جاده‌ای‌ گامی ‌بزرگ در امر ارتقا سطح ایمنی افراد و کاهش تصادفات جاده‌ای‌ بردارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی