[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

زمانی که اضطراب تنفستان را سخت می‌کند، چه کاری باید انجام دهید؟ ، روزنامه شیراز نوین

از بین تمام علائم جسمی‌اضطراب، تنگی نفس ممکن است یکی از وحشتناک‌ترین آنها باشد. قفسه‌سینه سنگین و سفت می‌شود، احساس می‌کنید نمی‌توانید هوای کافی تنفس کنید و حتی ممکن است دچار سرگیجه شوید. در این حالت احساس اینکه نمی‌توانید نفس بکشید می‌تواند احساس اضطراب بیشتری به شما بدهد، که به نوبه خود باعث می‌شود نفس کشیدن شما حتی سخت تر شود. به گفته پزشکان این موضوع به چرخه شریر تبدیل می‌شود که در برخی موارد می‌تواند منجر به حمله اضطراب یا حمله هراس شود.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از شفقنا، بخشی از اضطراب از تعبیر ذهن شما در مورد معنی آن علامت ناشی می‌شود. اگر کار می‌کنید و سخت تنفس می‌کنید، می‌دانید که چرا نفس شما تنگ شده است. اگر نتوانید به سرعت دلیل خود را مشخص کنید، ممکن است با یک ذهن مضطرب به بدترین نتیجه برسید. این زمانی است که به یک حمله وحشت تبدیل می‌شود و انتظار از آن علامت جسمی‌به معنی چیزی شدیدتر است. در حال حاضر تنگی نفس نیز یکی از سه علامت اصلی ابتلا به OVID-19 است.
اگر جز تنگی نفس علائم دیگری دارید، یا دلیلی برای باور داشتن COVID-19 وجود دارد، بهترین کار این است که با پزشک خود تماس بگیرید و در مورد آزمایش یا معالجه سوال کنید. اما اگر تنگی نفس شما یک علامت مستقل است، یا متوجه شدید که فقط وقتی احساس ترس یا اضطراب می‌کنید بدتر می‌شود، ممکن است نشانه اضطراب باشد، این بدان معناست که موارد مشخصی وجود دارد که می‌توانید برای رفع آن اقدام کنید.اگر به دلیل اضطراب دچارتنگی تنفس شدید، بهتر است ۱۰ نفس عمیق بکشید. این ابزار - فریبنده ساده- سیگنالی را به ذهن شما و بدن شما می‌فرستد که همه چیز خوب است. این امر به شما کمک می‌کند از سیستم عصبی سمپاتیک دعوا یا پرواز خود به سیستم عصبی پاراسمپاتیک خود که با آرامش، هضم غذا، استراحت و خواب در ارتباط است، تبدیل شوید.
شما باید ریشه احساسات خود را مشخص کنید. احساسات فقط برای ما اتفاق نمی‌افتد. هر احساسی بر تفکر یا تفسیری از آنچه اتفاق می‌افتد مقدم است. از خود بپرسید ، قبل از اینکه متوجه این احساس شوم ، چه فکر می‌کردم؟ وقتی فهمیدید که فکر خاصی وجود داشته است که منجر به آن احساس می‌شود، بنابراین احساس کمبود کنترل می‌کنید و می‌توانید زندگی خود را بهتر مدیریت کنید. شما احساس قدرت بیشتری می‌کنید تا تغییرات مثبتی ایجاد کنید.تصمیم بگیرید که آیا این در واقع چیزی است که شما باید نگران آن باشید یا خیر. قدم بعدی این است که از خود بپرسید، چه کاری می‌توانیم در مورد آن فکر کنیم؟ آیا این حتی نماینده واقعیت است؟ یا این فقط یک فکر منفی است که من فاجعه بار هستم. اگر این چیزی است که شما بر آن کنترل دارید، می‌توانید اقدامی‌کنید.
گاهی نیز توصیه می‌شود که به یک متخصص بهداشت روان مراجعه کنید. اگر اضطراب مداوم را تجربه می‌کنید، ارزش این را دارد که به دنبال کمک حرفه‌ای‌باشید. یک درمانگر دارای مجوز می‌تواند به شما در ایجاد برنامه‌ای‌برای رفع علائم خاص خود کمک کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی