[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

گیاهان طبیعی که کلیه‌هایتان را شستشو می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

کلیه‌ها کارهای مهم زیادی انجام می‌دهند، و اگر آنها را سالم نگه نداریم، در معرض شرایط خطرناکی مانند نارسایی کلیه یا سرطان کلیه قرار می‌گیریم. اصلی‌ترین و شناخته شده‌ترین عملکرد کلیه‌ها، فیلتر کردن خون و دفع زباله‌های مایع است. اما آنها خیلی بیشتر از این کار می‌کنند.
به گزارش بهداشت نیوز، کلیه‌ها به کنترل فشار خون کمک می‌کنند زیرا برای انجام کار خود به فشار مطلوب نیاز دارند. این بدان معنی است که کلیه‌ها می‌توانند فشار خون را در صورت لزوم از طریق هورمونی به نام رنین که باعث انسداد رگ‌های خونی می‌شود، بالا برده یا کاهش دهند.
۵ گیاه خاصی که کلیه‌ها را دوست دارند شامل موارد زیراست:
۱- سیر
سیر دارای خاصیت محافظتی بر کلیه‌ها و سایر اعضای بدن است. با مصرف منظم سیر، غلظت سرب و کادمیوم در کلیه‌ها، قلب، کبد، طحال و جریان خون کاهش می‌یابد. سیر همچنین دارای خاصیت مدر است که به از بین بردن سدیم اضافی از بدن کمک می‌کند.
آلیسین، ماده فعال سیر، دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است. این بدان معنی است که می‌تواند به کلیه‌های در پاکسازی و فیلتر کردن خون مهاجمان مضر کمک شایانی کند.
۲- زردچوبه
ماده فعال موجود در زردچوبه ، کورکومین است که به دلیل کاهش اثرات مولکول‌ها و آنزیم‌های التهابی که باعث بیماری مزمن کلیه می‌شوند، شناخته شده است. کورکومین در واقع رشد و گسترش انواع میکروب‌ها را کاهش می‌دهد.
زردچوبه حاوی مقداری پتاسیم است که به طور معمول با سدیم کار می‌کند تا سطح مایعات بدن را تنظیم کند. بیماری کلیه نگه داشتن تعادل پتاسیم در کلیه را دشوار می‌کند، بنابراین اغلب از افراد خواسته می‌شود که میزان مصرف آن را محدود کنند.
۳- زنجبیل
کلیه به دلیل جلوگیری از گسترش باکتریها شناخته شده است که می‌تواند برای کلیه‌ها و کبد بیش از حد مفید باشد. زنجبیل یک وسیله مؤثر برای حمایت از هضم سالم است و باعث کاهش التهاب و درد در بدن می‌شود.
مصرف منظم زنجبیل باعث کاهش بروز عوارض کلیوی در مبتلایان به دیابت می‌شود.
۴- زغال اخته
زغال اخته حاوی نوعی فیتون غذایی به نام پروانتوسیانیدین نوع A است که باعث می‌شود باکتری‌ها از چسبیدن لایه‌های دستگاه ادراری و کلیه خود جلوگیری کنند.
۵- ریشه قاصدک
ریشه قاصدک یک ادرارآور است که می‌تواند به پاکسازی کلیه و کبد کمک کند. از این گیاه برای درمان زردی، آکنه و کم خونی و همچنین اختلالات کلیوی و کبد استفاده شده است.
۶- جعفری
جعفری حاوی ترکیباتی به نام‌های اپیول و میریستین است که مدرهای طبیعی هستند. همچنین برای کمک به عفونت ادراری و سنگ کلیه می‌توانید جعفری مصرف کنید.
اما جعفری برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است قندخون را کاهش دهد.
۷- ریشه کرفس
ریشه کرفس هم پتاسیم و هم سدیم دارد، بنابراین به کلیه‌ها می‌دهد که برای انجام کار خود نیاز دارند. همچنین حاوی آب زیادی است و باعث افزایش میزان ادرار می‌شود، به بدن شما اجازه می‌دهد سموم باقی مانده را بیرون بیاورد. تصور می‌شود که خوردن ریشه کرفس از عفونت‌های باکتریایی هر دو کلیه و مجاری ادراری جلوگیری می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی