[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

تولید دو محصول در حوزه‌حمل و نقل هوشمند توسط دانش بنیان‌ها، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت دانش‌بنیان دو محصول مرتبط با حمل و نقل هوشمند را به تولید رساند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی‌و فناوری، مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها و فناوری‌های نوین بستری برای رونق حمل و نقل هوشمند ایجاد می‌کنند. یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز قدم در توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه برداشته است و دو سامانه را در این حوزه بومی‌کرده است. رسول بخشی چمازکتی مدیر شرکت دانش‌بنیان به این دو محصول دانش بنیان اشاره کرد و گفت: سامانه تردد شمار یکی از محصولات دانش‌بنیان تولید شده توسط شرکت است. این سامانه تفکیک کلاس ماشین‌ها در جاده را انجام می‌دهد. در اینجا بحث دوربین مطرح نیست بلکه با سنسورهای مغناطیسی کار پایش انجام می‌شود.
وی ادامه داد: تردد هر جسم فلزی بدون در نظر گرفتن شرایط جوی ثبت می‌شود و از آنجا که گرد و غبار و نور در کار آن اختلال ایجاد نمی‌کند پس دقت بالایی دارد. با نصب آن در خروجی شهرها شمارش خودرو در مسیرهای گوناگون شهری و بین شهری انجام می‌شود.
بخشی همچنین بیان کرد: این سامانه برای آمارگیری و سنجش اطلاعات کاربرد دارد و از اطلاعات آن می‌توان برای پایش آسفالت در جاده‌ها و بار مسافر استفاده کرد. این محصول با انرژی خورشیدی کار می‌کند و نیاز به انرژی دیگری ندارد و با ویژگی‌هایی که دارد می‌توان گفت از دوربین بهتر است.
وی افزود: سامانه زمان سفر محصول دانش‌بنیان دیگر این شرکت فناور است که با توانمندی و تخصص نیروی خلاق خود آن را بومی‌کرده است. بخشی درباره این محصول گفت: در این سامانه نیز از سنسورهای بلوتوث و وای فای استفاده می‌شود و با استفاده از آن زمان سفر در جاده مشخص می‌شود.
وی به تفاوت‌های این محصول با نمونه‌های خارجی اشاره کرد و افزود: محصولات خارجی مانند گوگل مپ مدت زمان سفر را تخمین می‌زنند اما این محصول مدت زمان طی شده خودرو در یک مسیر را ارائه می‌دهد. همچنین در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز می‌توان از آن استفاده کرد. مرکز مدیریت راه‌های کشور، سازمان کنترل ترافیک و شهرداری‌های شهرهای گوناگون در حال استفاده از این محصولات هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی