[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

از شرکت در ادامه بازی‌ها معذوریم، روزنامه شیراز نوین

دو باشگاه پیکان و پارس جنوبی هم به صف معترضان شروع مجدد مسابقات لیگ برتر فوتبال اضافه شدند و طی نامه رسمی‌مخالفت خود با برپایی مجدد مسابقات را نشان دادند.
به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در ماه گذشته چهار باشگاه نساجی مازندران، شهرخودرو مشهد، ماشین‌سازی و تراکتور تبریز با ارسال نامه‌ای رسمی‌خطاب به مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند که با توجه به شرایط شیوع کرونا در ایران مخالف برگزاری مسابقات هستند و در صورت اجبار مسئولان برای شرکت آنها در بازی‌ها، به فیفا یا دادگاه حکمیت ورزش شکایت خواهند کرد.
با گذشت مدتی از این نامه، دو باشگاه پارس جنوبی جم و پیکان تهران هم به این چهار باشگاه خصوصی ملحق شدند تا مخالفت خود برای برگزاری مسابقات را مجدداً اعلام کنند. متن نامه جدید که خطاب به حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال نوشته شده است را در آن ذکر شده که شرایط برگزاری مسابقات وجود ندارد.
این باشگاه‌ها با جمع آوری امضا از بازیکنان، مربیان و اعضای باشگاه‌ها به صورت رسمی ‌اعلام کردند که از شرکت در مسابقات ممانعت به‌عمل می‌آورند و قرار نیست با از سرگیری مسابقات لیگ برتر در بازی‌ها شرکت کنند.
متن این نامه را در ادامه می‌خوانید:
"با سلام
احتراماً، همانگونه که مستحضرید در بخش ابتدایی بخشنامه شماره ۱۷۱۴ فیفا در خصوص شیوع ویروس کرونا به صراحت آمده: ((سلامتی باید همیشه اصل اول برای فیفا، فدراسیون‌ها و دست اندرکاران در زمان تصمیم گیری در این موقعیت خاص باشد.) اما متأسفانه بدون توجه به اعلام شرایط فورس ماژور با استناد به ماده ۳۷ RSTP از سوی فیفا و همچنین مصاحبه مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر نمکی، مسئولان سازمان لیگ به دلایلی نامعلومی‌اصرار به ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال دارند. در چنین شرایطی صرف نظر از رعایت یا عدم رعایت هر گونه پروتکل بهداشتی طبق نظر وزیر محترم و ستاد مقابله با کرونا ادامه لیگ مردود و ممنوع است.
از سوی دیگر مقایسه لیگ کشور عزیزمان با سایر کشورها به دلایل مختلف قیاس مع‌الفارق است. از جمله اینکه فقط در کشور ما است که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آن با وجود سیر صعودی ابتلا به کووید ۱۹، مستنداً به گزارش‌های اعلامی‌و مضبوط وزارت بهداشت، اصرار بر برگزاری ادامه مسابقات لیگ دارد و جالب اینکه با وجود داشتن چنین اختیاری که در اکثر کشورهای صاحب سبک فوتبال به اتحادیه باشگاه‌ها واگذار شده است مسئولیتی اعم از مادی و معنوی هم قبول نمی‌کنند و حتی نظارت را هم کنار گذاشته و تنها با جملات تهدیدآمیز قصد ایجاد ترس و ارعاب برای ادامه مسابقات را دارند، نگاهی گذرا به وضعیت کشورهایی چون انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا ادعای ما را ثابت می‌کند.
بزرگان و زعمای فوتبال بر مبنای کدام دلیل منطقی و علمی‌یقین حاصل کرده‌اند که وضعیت کشور از حیث شیوع و خطر ابتلا به این بیماری کشنده بهتر از سه ماه قبل است تا وجدان بیدار نیز در پی آن حکم به پذیرش ادامه مسابقات دهد. سازمان لیگ در حالی اصرار به برگزاری مسابقات دارد که با استناد به مدارک موجود وضعیت شیوع و خطر ابتلا در کشور عزیزمان به شدت سیر صعودی دارد و مراجع علمی‌و ستاد مقابله با کرونا در این زمینه به حق هیچ گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرند کمترین حق ما امضا‌کنندگان این نامه در شرایط حاضر آن است که کلیه عواقب ناشی از شروع لیگ توسط ریاست محترم فدراسیون فوتبال پذیرفته شود. با عنایت به مطالب فوق و مادامی‌که این مسئولیت صراحتاً توسط عالی‌ترین مقام رسمی‌فوتبال کشور پذیرفته نشده است، ما بازیکنان، مربیان و دست اندرکاران لیگ‌های ایران به منظور صیانت از خانواده و به ویژه فرزندانمان و حفظ حیات ورزشی خود به عنوان تنها وسیله امرار معاش، از شرکت در ادامه بازی‌های لیگ معذوریم."

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی