[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

باشگاه‌های خصوصی سطح ورزش ارسنجان را بالا بردند، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: در اوایل خرداد ماه امسال، گفت‌و‌گویی داشتیم با صمد ابراهیمی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان. او در آن گفت و گو به بیان وضعیت کلی ورزش این شهرستان پرداخت و برخی از مشکلات و دغدغه‌ها را نیز بیان کرد. در ادامه بررسی وضعیت ورزش شهرستان ارسنجان، با یکی از ورزشکاران این شهر نیز گفت و گویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
خودتان را معرفی کنید و بگویید در چه رشته‌ای‌ فعالیت دارید.
- ابوذر زارع هستم متولد سال 1373 در ارسنجان. ابتدا کاراته کار می‌کردم و بعد تغییر رشته دادم و به ووشو آمدم.
از افتخارات خود بگویید
مقام کشوری کاراته، مقام کشوری ووشو، مقام‌های دوم و سوم تورنمنت آسیایی اروپایی ووشو در سال‌های 2015 و 2016 و پس از آن هم کسب مقام سوم در مسابقات انتخابی تیم ملی انجمن‌های ورزشی در رشته  -o spor t -
درباره این رشته بیشتر توضیح دهید
- این رشته‌ای ‌است که زیرمجموعه انجمن‌های ورزشی بود و الان آمده زیرمجموعه فدراسیون ورزش‌های رزمی. چند مدل مسابقه دارد که یکی از آنها عبور از موانع و چالش‌های موانع طبیعی است. تقریباً چیزی شبیه آمادگی جسمانی به روش عبور از موانع که در سال 98 مقام سوم کشوری را در مسابقات انتخابی تیم ملی به دست آوردم.
از چه سالی وارد ورزش شدید؟
از سال 79 یعنی در شش سالگی وارد کاراته شدم. از سال 86 تا 88 در رشته کیک بوکس فعالیت داشتم که در آن رشته هم مقام کشوری به دست آوردم و از سال 88 راهی ووشو شدم
در حال حاضر هم عضو تیم ملی ووشو هستید؟
- خیر الان نیستم و بیشتر در حیطه مربیگری فیتنس فعالیت دارم. باشگاه دارم و در آن مربی هستم. 
از درآمدی که از ورزش داشته‌اید راضی هستید؟
الهی شکر. البته بیشتر عشق و علاقه هست تا کسب درآمد. عشق و علاقه‌ای‌که مربیان ما به ما دادند و ما هم به شاگردهایمان منتقل می‌کنیم.
ووشو از نظر تجهیزات، ورزش گرانی محسوب می‌شود؟
- نه. نسبت به رشته‌های دیگر اصلاً گران نیست. کلاً رشته‌های رزمی ‌به جز جودو، نسبت به سایر رشته‌ها ارزان هستند. وسایل گرانی ندارند. یعنی اگر خیلی بخواهند حرفه‌ای‌فعالیت کنند، شاید کل وسایل به یک یا یک و نیم میلیون تومان نرسد اما در سطح مبتدی خیلی خیلی ارزان‌تر است.
ارسنجان از لحاظ امکانات ورزشی در چه سطحی قرار دارد؟
- از لحاظ امکانات ورزشی تقریباً 10 سال پیش که کار می‌کردیم، اکثر شهرستان‌ها در یک سطح بودند. اما در طول سال‌های اخیر، سایر شهرستان‌ها پیشرفت کردند و ارسنجان درجا زد. البته باشگاه‌های خصوصی که وارد شدند، کمی‌لول کار را بالا آوردند. من به شخصه خودم راضی هستم چون باشگاه دارم و می‌توان گفت تقریباً به سطح حرفه‌ای ‌نزدیک است. اما اماکن دولتی چنین نیستند. نه اینکه فقط شهرستان ما، همه شهرستان‌ها اینطور هستند و زیاد به ورزش‌های رزمی‌رسیدگی نمی‌شود. نهایت کمکی که می‌شود یک کیسه بوکس است و چهارتا میله. لوازم ورزشی حرفه‌ای در اختیار ورزشکاران قرار نمی‌گیرد. ولی خب همانطور که گفتم، باشگاه‌های خصوصی سطح ورزش را آورده‌اند بالا.
ورزش اول شهرستان ارسنجان کدام است؟
- به‌نظر من ورزش‌های رزمی. البته در چندسال اخیر یک مقدار لول کار آمده پایین، چون مربی اصلی این رشته کمتر فعالیت کرد و خود من هم رفتم سربازی و نتوانستم فعالیت چندانی انجام دهم، اما حالا دوباره می‌خواهیم سطح این رشته‌ها را بالا بیاوریم. در حال حاضر بیشترین سرمایه گذاری روی بدنسازی است و پاورلیفتینگ و همچنین فوتبال و والیبال.
به عنوان صحبت پایانی، از مربیانی که در پیشرفت تو تأثیرگذار بوده‌اند، نام ببر.
-آقای عبدالمجید خادمی‌مربی ووشوی من بود که الان فعالیت کمتری دارد اما همچنان هستند. وی ورزشکاران خیلی قدری را در ارسنجان پرورش داده‌اند. همچنین مهدی خادمی ‌برادرزاده وی. در پایان برای همه ورزشکاران آرزوی موفقیت دارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی