[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو شیراز به‌زودی افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: پروژه شاخص تصفیه‌خانه شماره دو شیراز مراحل پایانی را طی می‌کند و به‌زودی آماده بهره‌برداری است.
به گزارش روابط عمومی‌و آموزش همگانی آبفا شیراز، دکترعنایت‌الله رحیمی ‌در بازدید از مراحل پایانی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 آبفا شیراز، احداث این تصفیه‌خانه بزرگ و مدرن را اقدامی‌اثرگذار در حوزه بهداشت محیط و افزایش ایمنی شهروندان اعلام کرد و افزود: تصفیه‌خانه شماره دو شیراز یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تصفیه‌خانه کشور و به عبارتی بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه جنوب کشور است که در نوع خود اقدام ارزشمندی در افزایش ضرایب بهداشتی است.
وی تصریح کرد: این تصفیه‌خانه بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت شیراز را تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار خواهد داد که این میزان به 400 هزار نفر که تحت‌پوشش سرویس‌دهی فاضلاب بودند، اضافه می‌شود. استاندار فارس خاطرنشان کرد: در ادامه این اقدام مؤثر سایر مدول‌های تصفیه پیش‌بینی‌شده نیز از طریق جذب سرمایه‌گذار اجرا خواهد شد.
دکتررحیمی‌از افتتاح این پروژه طی روزهای آینده خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه شماره دو، به‌عنوان خدمت و هدیه‌ای دیگر از سوی دولت‌به‌شهروندان ارائه خواهد شد.
گفتنی است این تصفیه‌خانه فاضلاب باقابلیت تصفیه 100 هزار مترمکعب در شبانه‌روز به پیشرفته‌ترین سیستم تصفیه بر پایه لجن فعال مجهز است.
حفظ منابع زیست‌محیطی، جلوگیری از هدر رفت آب‌های زیرزمینی، استفاده از آب تصفیه‌شده فاضلاب در بخش کشاورزی و صنعت ازجمله از اهداف اجرایی این طرح است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی