[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: مجمع خیرین مسجدساز در استان فارس تشکیل می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه‌ای  که به منظور تشکیل مجمع خیرین مسجد ساز تشکیل شده بود، بر لزوم اهتمام جدی برای تشکیل این مجمع در استان فارس تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه استان فارس همواره مورد اهتمام خیرین، واقفان و نیکوکاران در امور خیریه همچون ساخت مدرسه سلامت ایتام و غیره بوده است تلاش کردیم در کنار این امور خیر استان فارس از مجمع خیرین مدرسه مسجد ساز نیز بهره‌مند شود.
 وی با بیان اینکه بعضی نقاط روستایی و شهری و بین‌راهی ضرورت احداث مسجد احساس می‌شود عنوان کرد: بی‌تردید تشکیل این مجمع تأثیر بسزایی در تأمین این کاستی‌های‌استان خواهد داشت. معاون استاندار فارس تأکید کرد: افتخار ساخت، تعمیر و تجهیز مساجد نصیب هر کسی نمی‌شود و  خداوند صفات افراد مسجدساز را در آیات و روایات این گونه بیان کرده است که این افراد به خداوند و قیامت ایمان دارند و خدا ترس و شجاع هستند.
 قاسم‌پور با بیان اینکه ساخت مساجد مهم است اما رها نکردن مساجد امری مهم‌تر است، خاطر نشان‌کرد: وظیفه مردم و جوانان این است که مساجد را به پایگاه‌های فرهنگی تبدیل کنند.
وی ادامه داد: همانگونه که عمران ظاهری مساجد مهم است، عمران معنوی این مکان‌های‌مقدس نیز  درخور اهمیت است که  با حضور مردم و جوانان محقق می‌شود. معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه توصیه‌های مقام معظم رهبری  اهتمام جدی برای ساخت مساجد باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: تشکیل مجمع خیرین مسجد ساز برای ساماندهی، راهبری و مدیریت موضوع از اهمیت ویژه‌ای‌برخوردار است.
قاسم‌پور اظهار کرد: پس از شکل گرفتن مجمع خیرین مسجدساز باید کار فرهنگی انجام شود و افراد مجمع نگاهی عالمانه به موضوع داشته‌باشند.
وی همچنین بر لزوم شناسایی خیران مسجد ساز و نقاط فاقد مسجد در استان تأکید کرد.
شکل‌گیری مجمع خیرین مسجد ساز در شهرستان‌ها و همچنین توجه به نمازخانه مدارس و ادارات از موضوعات دیگری بود که معاون استاندار فارس در این جلسه بر آنها تأکید کرد. در این جلسه همچنین مقرر شد مجمع خیرین مسجد‌ساز استان فارس طی یک ماه آینده تشکیل شود‌.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی