[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

وزیر کشور: ترامپ فرد مطمئنی برای گفت‌وگو نیست، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور گفت: تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی‌ایران را به رسمیت بشناسد، امکان گفت‌و‌گو با آن را نداریم.
به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه در چارچوب قوانین بین‌المللی و احترام متقابل با کشورهای جهان تعامل داریم، افزود: امروز برای تمام کشورهای دنیا مشخص شده است که رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و وی نه تنها از برجام، بلکه از برخی دیگر از  تعهدات بین‌المللی نیز خارج شده است.
وی اظهار داشت: رئیس‌جمهوری آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان‌های بین المللی نیز متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی‌ایران بلکه با برخی دیگر از کشورهای جهان از جمله چین و روسیه نیز مشکل پیدا کرده است و مشکلات را حتی به داخل کشورش نیز می‌کشاند. در چنین شرایطی با این رئیس‌جمهوری که آمریکا دارد، امکان گفت‌و‌گو وجود ندارد و برای تمام دنیا هم ثابت شده است که ترامپ فرد مطمئنی برای گفت و گو و تعهدات بین‌المللی نیست و در واقع خوی استکباری آمریکا برای تمام دنیا به اثبات رسیده است. رحمانی فضلی در ادامه گفت: اگرچه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم ولی دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی‌و رهبر معظم انقلاب اسلامی‌فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم. تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی‌ایران را به رسمیت بشناسد، امکان گفت‌و‌گو با آن را نداریم. وزیر کشور با اشاره به اجماع همگانی نسبت به برجام در داخل کشور، تصریح کرد: به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد شد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم. با خروج آمریکا از برجام در پی بدعهدی رییس جمهوری فعلی آن کشور، اگرچه در ابتدا مشکلات اقتصادی به‌ویژه برای عموم مردم ایجاد شد  ولی بعد از زمان اندکی توانستیم با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی‌و همکاری مردم و سایر نیروهای داخل نظام بر این مشکلات فائق آییم و خط بطلان بر پیش‌بینی‌های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت چانه‌زنی در دنیا باید در حوزه اقتصادی نیز همانند حوزه نظامی‌به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می‌توانیم اهداف خود را در دنیا دنبال کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی