[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

پروتکل‌های فراموش شده ، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: موفقیت دولت تدبیر و امید و نظام جمهوری اسلامی‌در مدیریت بیماری کرونا، دشمن را مأیوس و نومید و نقشه‌های او را نقش بر آب کرد.
عبدالرضا قاسم‌پور در گفت و گو با ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا و شناسایی نخستین موارد مبتلا به این ویروس در کشور، با وجود اینکه کشورمان چندین سال با مشکلات و تحریم‌های گسترده مواجه بود، اما دشمن بر تحریم‌ها و فشارهای خود افزود و سعی می‌کرد که با وضع تحریم‌های جدید معیشت مردم را تحت‌تأثیر قرار دهد و مردم را از نظام و دولت مأیوس کند. وی ادامه داد: دشمنان سعی بر این داشتند که با تبلیغات خود، نظام اسلامی‌و دولت را در مدیریت و مهار بیماری کرونا ناتوان معرفی کنند اما دیدیم که ظرف مدت کوتاهی اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا که مدعی بودند، خودشان درگیر این بیماری شدند و حتی آمار فوتی و مبتلایان آنها از کشورمان نیز بیشتر شد.
او افزود: در بحث کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم نیز دشمن به دنبال این بود که با تبلیغ و توطئه شرایط را به گونه‌ای جلوه دهد که ایران در تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم دچار کمبود شده و اما در این زمینه هم دیدیم که خود آنها دچار کمبود کالاهای اساسی شدند اما در کشور ما فروشگاه‌های عرضه کالا و اقلام اساسی نه تنها دچار کمبود کالا نشدند بلکه به شکل شبانه روز انواع کالاهای مورد نیاز مردم را تأمین و توزیع کردند و هیچ کمبودی احساس نشد. معاون استاندار فارس اضافه کرد: در ابتدا در بحث تأمین ماسک و مواد ضدعفونی قدری با مشکل و کمبود مواجه شدیم که بلافاصله با افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و ایجاد تغییر در خط تولید برخی واحدها نیاز به این اقلام نیز روز به روز کاهش یافت و الان هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. قاسم‌پور گفت: در کشور ما مردم به دلیل اعتمادی که به نظام و دولت تدبیر و امید دارند به رغم اینکه به دلیل مسایل اقتصادی و معیشت دچار مشکل بودند همکاری خوبی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا داشتند و در استان فارس هم تمام اقشار و گروه‌ها پای کار آمدند.
وی افزود: در کنار شکل گیری فرماندهی واحد در تهران به ریاست شخص رئیس‌جمهوری، در استان فارس نیز این فرماندهی واحد به ریاست استاندار فارس شکل گرفت و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای مقابله با این بیماری با حضور تمام ارکان نظام انجام شد.
او گفت: مجموعه این برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات که در سطح استان انجام شد سبب شد که فارس هم‌اینک به عنوان بهترین استان در بحث مقابله با ویروس کرونا مطرح باشد و  کمترین میزان ابتلا و بیمار بستری در بیمارستان را داشته باشیم. قاسم‌پور تصریح کرد: این عملکرد خوب و موفقیت نتیجه همکاری و همراهی خوب و آگاهانه مردم است.
وی گفت: تا این لحظه در استان فارس، مهار کرونا به خوبی سیاست‌گذاری، مدیریت و برنامه‌ریزی شده و در ادامه نیز انتظار داریم که مردم بیشتر همکاری کنند. او افزود: الان شرایط رعایت بهداشت در بین مردم تغییر کرده، قبلاً در استان ۸۵ درصد مردم، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند که بر اساس ارزیابی‎ها الان به حدود ۲۰درصد رسیده است.
وی ادامه داد: اگر شرایط به همین شکل پیش رود و مردم رعایت نکنند به ناچار باید محدودیت‌ها را بازگردانیم، همانگونه که الان به فرمانداری‌های شهرستان‌های جهرم، لار، گراش و اوز اعلام کرده‌ایم که تدابیر سختگیرانه‌تری اعمال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی