[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

تعامل صنفی برنامه‌محور باشد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: افزایش فرهنگ عمومی‌مصرف تولیدات بومی‌باعث تقویت هرچه بیشتر نهادهای اقتصای و جهش تولید خواهد شد. به گزارش دریافتی شیراز نوین، حمیدرضا ایزدی در نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی فارس در سال ٩٩ با تأکید بر این‌که اولویت و رسالت اصلی این سازمان، همکاری با اصناف است، گفت: اصناف نقشی تأثیر‌گذار در جهش اقتصادی استان دارند و داشتن صنوف و تشکیلات صنفی قوی باعث تقویت اقتصاد استان می‌شود. او افزود: ۱۶۰ هزار واحد فعال صنفی و ۵۲۸ اتحادیه صنفی در فارس و شهرستان شیراز ۶۰ هزار واحد صنفی و ۷۸ اتحادیه صنفی فعال وجود دارد که ضروری‌ است اتاق اصناف مرکز استان برای این مهم برنامه‌ریزی‌های مدون کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت را در دستور کار خود قرار دهد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ادامه داد: اصناف در شرایط  بحران «کرونا» تعامل و همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی داشتند و در کمک‌های مؤمنانه به اقشار ضعیف جامعه فعالانه همکاری کردند. ایزدی با اشاره به اینکه کمیسیون نظارت، بالاترین مرجع رسیدگی به امور اصناف است، افزود: جلسه کمیسیون نظارت بر مراکز صنفی مرکز استان  با حضور ۱۳ نهاد دولتی، عمومی‌و نظارتی برگزار شده و مصوبات آن لازم‌ الاجراست در این راستا برای حل مشکلات اصناف و تولید کنندگان، تسهیل روندها، اصلاح فرآیندهای کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار تلاش می‌کنیم.
او با تأکید بر اینکه اصناف از تأثیرگذارترین اقشار اجتماعی و موتور محرکه‌ تولید و واسط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده هستند، گفت: با توجه به میزان اشتغال ایجاد شده در اصناف و داشتن سهم ۲۰ درصدی در تولید ناخالص ملی می‌توان گفت اصناف در راستای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی حرکت داشته و نسبت به افزایش تولید و اشتغال در کشور در سطح خوبی فعالیت دارند.
رئیس اتاق اصناف فارس نیز با اشاره به اینکه صدور پروانه کسب، نظارت بر عملکرد همه اتحادیه‌ها، آموزش و توانمندسازی و بازدید از اصناف مهم‌ترین وظایف این اتاق است، گفت: نظارت بر بازار و تثبیت قیمت‌ها مورد تأکید و توجه این مجموعه قرار دارد و از تمام توان و ظرفیت موجود برای رضایتمندی مردم استفاده می‌کنیم.
سید محمود‌هاشمی، افزود: با توجه به اینکه اصناف در مقابله و مبارزه با بیماری کرونا تعامل، همراهی و هم‌گامی‌با سایر نهادها بالاخص علوم پزشکی و بیمارستان‌ها نمره خوبی دریافت کرد اما در این مسیر دچار ضرر و زیان‌هایی هم شد که ضرورت دارد تا توسط دولت جبران شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی