[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

موزه دفاع مقدس قلب فرهنگی فارس است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: موزه دفاع مقدس شهر شیراز از قلب فرهنگی دفاع مقدس این استان است و بنابراین همه دستگاه‌ها و مسئولان باید برای تکمیل آن همکاری کنند.
به گزارش دریافتی شیراز نوین، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی‌جهرمی‌در دیدار فرمانده‌های ارشد ارتش جمهوری اسلامی‌در استان فارس، با بیان اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس فارس تنها موزه دفاع مقدس دارای مجوز کشور است، گفت: تلاش براینست که ابعاد و دستاوردهای دوران ارزشمند دفاع مقدس در این مکان به نمایش گذاشته شود.
او، تدوین دانشنامه دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه، چاپ مکتوب از دوران دفاع مقدس و جمع آوری اسناد آن دوران را از فعالیت‌های تأثیرگذار اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس برشمرد. کوشکی با بیان اینکه نمایشگاه دائمی‌دفاع‌مقدس تیرماه در محل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس فارس افتتاح می‌شود، گفت: در این نمایشگاه به نقش استان فارس در دوران دفاع مقدس خواهیم پرداخت و یگان‌های نظامی‌‌و شهدای شاخص فارس را معرفی خواهیم کرد. فرمانده ارشد نظامی‌ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، نیز گفت: کمیته تکاور و چتربازی ارتش مستقر در فارس در دنیا دارای شناسنامه و شناخته شده است. امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی با بیان اینکه یگان‌های ارتش استان فارس دارای توانمندی‌های بالای نظامی‌قرار دارد، گفت: تنها تیپ ۵۵ هوابرد ارتش با ۸۴۰ بار جابجایی در دوران دفاع مقدس یک رکورد غیر قابل پیش‌بینی از خود به جای گذاشته که در مبحث فعالیت‌های نظامی‌یک کار غیرقابل باور است. رضایی بر لزوم معرفی رزمندگان دوران دفاع مقدس که امروز چهره‌های شاخص علم نظامی‌محسوب می‌شوند تأکید کرد.
شناسایی ۱۰۰۰ مدخل از ارتش در دانشنامه دفاع مقدس فارس
نماینده ارتش در تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان فارس نیز گفت: برای چاپ دانشنامه دفاع مقدس استان با همکاری فرماندهان و پیشکسوتان ارتش فارس نزدیک هزار مدخل شناسایی شده است سرهنگ ستاد جعفر غلام‌نژاد با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰۰ مدخل در راستای چاپ دانشنامه دفاع مقدس استان شناسایی شده است، گفت: از این تعداد مداخل ۹۸۴ مورد مربوط به ارتش استان فارس می‌باشد که مراحل نهایی آن طی شده است. این مقام نظامی‌گفت: بخش بعدی تهیه دانشنامه دفاع مقدس تبدیل مداخل به مقاله است، که در این زمینه نیز برنامه‌ریزی لازم را برای استفاده از ظرفیت‌های ارتش انجام داده‌ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی