[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

کاشی با قابلیت خود تمیز شوندگی و تصفیه هوا تولید می‌شود، روزنامه شیراز نوین

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی‌از طرح تولید محصولات کاشی و سرامیک با قابلیت تصفیه هوا و خود تمیزشوندگی حمایت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تحقیق و توسعه مؤسسه دانشمند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی‌در یکی از جدیدترین پروژه‌های‌علمی‌خود، «طرح تولید محصولات کاشی و سرامیک با قابلیت تصفیه هوا و خود تمیزشوندگی» را شروع کرده است.
این طرح در پاسخ به نیازهای یکی از شرکت‌های‌تابعه بنیاد مستضعفان است که پس از نیازسنجی و تعیین دقیق و علمی‌ویژگی‌های‌محصول مورد نظر هم اکنون با همراهی یکی از شرکت‌های‌دانش بنیان همکار شبکه تحقیق و توسعه دانشمند در حال انجام است و پیش بینی می‌شود پس از تکمیل مراحل تحقیقاتی و آزمایشی، این محصول دانش بنیان قابلیت عرضه به بازار را داشته باشد.
به دلیل گسترش روز افزون جمعیت در جهان و در پی آن رشد بسیار سریع زندگی ماشینی و صنایع مختلف، عوامل آلاینده به طرز فزاینده‌ای‌در حال افزایش بوده و آلودگی هوا به عنوان یکی از چالشهای بزرگ زندگی امروزی و از نتایج صنعتی شدن، زندگی بشر را تهدید می‌کند.
با توجه به اینکه آلودگی هوا معضل اصلی شهرهای بزرگ است، در اکثر کشورها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، برای حل این مشکل دست به کار شده اند. علاوه بر اینکه مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها ایجاب می‌کند تا به این حوزه وارد شوند، تولید کاشی کاهنده آلودگی هوا و خود تمیزشونده منجر به ترغیب سازمانها، نهادها و مردم به استفاده از این محصولات (Anti-Air Pollution) در نمای ساختمان برای ایجاد هوای پاک، خواهد شد. از سویی دیگر پدیده خود تمیز شوندگی این محصولات منجر به کاهش هزینه، صرفه‌جویی قابل توجه درانرژی و استفاده از شوینده‌ها و کاهش خطرات برای سلامتی مردم خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی