[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

با چین و چروک زیر چشمان‌تان خداحافظی کنید، روزنامه شیراز نوین

امروزه یکی از دغدغه‌های‌مهم افراد، دستیابی به روش‌های‌جوانسازی و لاغری صورت است. بیشترین پرسش و درخواستی که از متخصصان پوست می‌شود، دریافت دارویی برای بهبود چین و چروک پوست و راه دستیابی به لاغری و استخوانی شدن صورت است.
به گزارش بهداشت نیوز،  آیا تاکنون در مورد لاغری صورت با یوگا شنیده بودید؟ یوگای صورت روشی است سنتی و کهن برای زیبایی بیشتر جوانی و شادابی پوست، که در میان شرقی‌ها به عنوان ورزشی مؤثر بوده؛ همچنین یکی از دلایل زیبایی و جوانی آنها نیز انجام روزانه همین حرکات یوگا است.
لازم است بدانید که صورت هر شخص حدود ۵۲ عضله دارد که می‌توانید با ورزش دادن، این عضلات را از تنش رها نموده و خستگی‌های‌گردن و چشم را نیز برطرف نمایید.
عضلات موجود در صورت، هیچ تفاوتی با عضلات دیگر بدن ندارد؛ برای مثال اگر عضلات زیر گردن را ورزش ندهید، کم کم ضعیف و شل خواهد شد؛ همین اتفاق با گذشت زمان برای تمامی‌عضلات صورت تان نیز خواهد افتاد؛ پس باید صورت‌تان را با انجام حرکات یوگای صورت از تنش‌ها آزاد سازید.
بعضی از قسمت‌های‌صورت نسبت به دیگر قسمت‌ها دارای تنش بیشتری بوده و شما نیز باید بیشتر به فکر ورزش دادن این قسمت‌ها باشید؛ این عضلات پرتنش شامل فک، ابروها و پیشانی می‌شود. البته ما نمی‌گوییم که با کمک یوگای صورت می‌توان خطوط ایجاد شده روی صورت را به طور کلی از بین برد و برای همیشه حذف کرد؛ اما مطمئن باشید با انجام روزانه این حرکات، بعد از مدتی تغییر زیادی احساس نموده و از ادامه روند پیری صورت‌تان جلوگیری خواهید کرد.
مزایای یوگای صورت
یکی از مزیت‌هایی که یوگای صورت نسبت به دیگر روش‌های‌جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست دارد، طبیعی بودن آن است. عده‌ای ‌فکر می‌کنند که با ورزشی که روزانه انجام می‌دهند، عضلات صورت‌شان نیز درگیر می‌شود؛ اما اشتباه می‌کنند، زیرا حرکات ورزشی مربوط به صورت کاملاً مجزا است. شک نکنید که مداومت بر انجام حرکات یوگای صورت باعث افزایش جریان خون و زیبایی بیشتر فرد در طول روز خواهد شد.
یوگای صورت علاوه بر بهبود گردش خون، باعث کوچک‌تر شدن گونه‌ها و آب شدن چربی‌های‌اضافه صورت خواهد شد؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ۷مورد از بهترین حرکات لاغری صورت با یوگا را به  شما آموزش دهیم.
باد کردن گونه‌ها
گونه‌های‌تان را از هوا پر کرده و سپس هوای محبوس شده را در داخل دهان‌تان،  بین گونه سمت چپ و راست جابه جا کنید؛ ۵ بار این حرکت را تکرار کنید. سپس دهان‌تان را به شکل حرف O انگلیسی درآورده و اجازه دهید تا هوای ذخیره شده خارج شود. این ورزش را ۳ تا چهار بار تکرار کنید تا گونه‌های‌تان قوام بگیرد.
بیرون آوردن زبان
زبان‌تان را تا جایی که امکان دارد بیرون بیاورید؛ سپس ۶۰ ثانیه در همین حالت بمانید؛ این حرکت را ۳ بار تکرار کنید.
نگاه کردن به سقف
به سمت بالا و سقف نگاه کرده و صورت تان را طوری جمع کنید که انگار می‌خواهید کسی را ببوسید؛ ۵ ثانیه در همین حالت بمانید، این حرکت را ۵ بار تکرار کنید. اگر می‌خواهید گونه‌های‌برجسته‌تری نیز داشته‌باشید، در حین انجام این حرکت، زبان خود را نیز مانند حرکت قبل، بیرون بیاورید تا عضلات مربوط به گردن‌تان نیز تقویت گردد.
دقت داشته‌باشیدکه قبل از تکرار این حرکت، هر بار به حالت اولیه خود برگشته و سپس اقدام به انجام دوباره آن کنید.
اُه!
دهان‌تان را باز کنید و لب‌های‌تان  را به شکل حرف O انگلیسی دربیاورید؛ درحالی که لب‌های‌تان را به همین حالت نگه داشته اید، سعی کنید بخندید؛ همین حرکت را با تغییر اندازه لب‌های‌تان از حرف O انگلیسی کوچک به حرف O انگلیسی بزرگ انجام دهید؛ ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.
صورت ماهی
در حالی که لب‌های‌تان را جمع کرده‌اید، سعی کنید لبخند بزنید و سپس لب‌های‌تان را مطابق شکل شبیه دهان ماهی به داخل جمع کنید؛ این حرکت را پنج بار تکرار کنید تا عضلات لب‌ها و گونه‌های‌تان تقویت شود.
با چین و چروک زیر چشمان تان خداحافظی کنید!
انجام این تمرین به رهایی از چین و چروک‌های‌موجود در زیر چشم (به آن، چین و چروک پنجه کلاغی نیز می‌گویند) کمک مؤثری می‌کند؛ برای انجام این حرکت، چشمان تان را تا جایی که می‌توانید باز کنید، انگار که از چیزی ترسیده یا وحشت کرده‌اید! در هنگام انجام حرکت، با کمک کف دست‌های‌تان، آرام پوست پیشانی تان را به عقب (مانند عکس) بکشید.
حرکت لویی آرمسترانگ «Satchmo»
سرتان را به سمت چپ و راست خم کرده و به مدت چند ثانیه در همین حالت نگه دارید تا عضلات گردن‌تان کشیده شود؛ همچنین می‌توانید گردن‌تان را در جهت و خلاف جهت عقربه‌های ‌ساعت بچرخانید (۵ بار به هر سمت) تا از داشتن غبغب رهایی یابید. می‌توانید این حرکات را در وقت‌های‌اضافه و زمانی که کاری ندارید، انجام دهید؛ عضلات صورت، نسبت به عضلات موجود در بدن کوتاه‌تر بوده و در نتیجه سریع‌تر از عضلات دیگر بدن ورزیده می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی