[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

پاک‌فطرت رئیس هیئت همگانی فارس: توانستیم تهدید ویروس‌کرونا را به فرصت تبدیل کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس، گفت: رعایت فاصله اجتماعی در همه جای جامعه الزامی‌است اما هر صنف و رشته ورزشی پروتکل خاص خود را دارد که باید با دقت به آن توجه شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزش در پارس، دکتر کاوه باشتی ضمن خیر مقدم به مسئولان هیئت ورزش‌های همگانی، افزود: با توجه به جایگاه مهم هیئت ورزش‌های همگانی که درصد بسیاری از جمعیت شهروندان و ورزشکاران را در عضویت خود دارد و نقش خانواده در آن پر‌رنگ است باید نگاه‌ها به آن ویژه باشد و برای رشد و توسعه آن برنامه‌ریزی جامع و گسترده داشت. وی مسئولان ورزش‌های همگانی در استان فارس و در رأس آن رئیس این هیئت را از مدیران توانمند و پرتلاش این استان نام برد و اظهار داشت: در مقوله آموزش که اولویت هر سازمان و نهادی به شمار می‌رود، می‌توان با تعامل و همدلی از ظرفیت‌های خوب و مهم ورزش‌های همگانی برای فراگیر شدن توسعه ورزش از جایگاه این هیئت استفاده کرد.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در ورزش فارس با تأکید بر اینکه تأمین سلامت کلیه ورزشکاران از اولویت‌های ستاد مقابله با کرونا در ورزش است، ابراز داشت: ستاد مقابله با کرونا در ورزش با تلاش شبانه روزی و هماهنگ با ستاد ملی مبارزه کرونا می‌کوشد تا با پیشگیری و رعایت کامل پروتکل بهداشتی آسیب‌های ناشی از این بیماری در جامعه را به حداقل برساند.
باشتی با اشاره به موضوع مهم پیاده روی خانوادگی که بسیار قابل اهمیت است، عنوان کرد: چندی پیش اطلاعیه‌ای‌از سازمان بهداشت جهانی در خصوص چگونگی وضعیت ویروس کرونا صادر شد بر اینکه خطر فعالیت‌ها در اماکن باز از درصد انتقال کمتری از این ویروس برخودار است و حضور در اماکن سربسته و متراکم بسیار بوده و اگر فرد بیماری هم در آن حضوریابد احتمال انتقال زیاد می‌شود و بر این اساس مسئولان ستاد کرونا برای هر صنف و یا رشته ورزشی، پروتکل خاص آن را تدوین می‌کند.
دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان هم با تقدیر از مسئولان هیئت ورزش‌های همگانی فارس، اظهار داشت: همکاری خوبی در سال‌های گذشته بین هیئت پزشکی ورزشی و ورزش‌های همگانی مخصوصاً عضویت ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی وجود داشته است.
دکتر جمشید جهانی با بیان اینکه امیدواریم این همکاری بین دومجموعه از جمله آموزش که از جایگاه مهمی ‌در دو هیئت برخوردار است تداوم و گسترش یابد، اظهار داشت: هرچه همکاری‌ها گسترش یابد شاهد کاهش آسیب‌ها در ورزش و رشد این رشته پرطرفدار خواهیم بود.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی هم در این جلسه با تقدیر از هیئت پزشکی ورزشی فارس به عنوان ستاد مقابله با کرونا در ورزش استان، عملکرد این هیئت را قابل تحسین دانست و گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که مجموعه پزشکی ورزشی پیش از ورود کرونا به ایران، اقدام به آموزش‌های لازم به جامعه ورزش جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ کرد.
سیروس پاک‌فطرت در ادامه هیئت پزشکی ورزشی را یک مجموعه بسیار مهم برای ارتقاء سلامت جامعه ورزش دانست و افزود: سلامت نکته مهمی‌است که باید به آن نگاه ویژه داشت لذا همه مدیران ورزشی نگاه و هدف از توسعه ورزش را توسعه سلامت جامعه می‌دانند.
وی با بیان اینکه توانستیم تهدید ویروس کرونا را به فرصت تبدیل کنیم، ابراز داشت: طبق سنوات گذشته که به طور معمول و میانگین یک مسابقه در ماه برگزار می‌شد، اینک مفتخریم با میانگین، برگزاری دو الی سه مسابقه از طریق فضای مجازی را با بهترین بازخورد و استقبال برگزار کنیم.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی به آموزش که اولویت و از جایگاه مهمی‌در ورزش‌های همگانی برخوردار است اشاره کرد و اظهار داشت: کارشناسان و مسئولان کمیته‌های هیئت ورزش‌های همگانی در این ایام حضور کرونا، با برنامه‌ریزی تمام آموزش‌های رشته‌های مختلف را از شبکه مجازی برگزار کردند تا از زمان به نحو احسنت استفاده شود.
پاک‌فطرت در ادامه به فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته توسط این هیئت اشاره کرد و افزود: همان‌طور که مطلع هستید با وجود جمعیت بسیار در این هیئت، در شب عید و ماه مبارک رمضان با فراخوانی که صورت گرفت بسیاری از عزیزان در امر مبارک اهدای خون حضور یافتند و با این امر خداپسندانه برگ زرین دیگری در کارنامه خود ثبت کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب‌های ناشی از کرونا در جامعه اشاره کرد و عنوان کرد: با ورورد ویروس کرونا و آسیب‌های ناشی از آن که موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل شد و معیشت بسیاری از هموطنان مارا به خطر انداخت، ورزشکاران و باشگاه داران با اینکه شاید خود به نوعی دچار مشکل شده بودند اما در این موضوع وارد عمل شدند و با کار خداپسندانه دیگری اقدام به توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی کردند.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت از طریق نمایندگی خود در تهران از فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور بابت مقابله با کرونا تقدیر کرد، گفت: وزرات ورزش و جوانان با ارزیابی که از استان‌ها در خصوص مقابله با کرونا داشته است، پنج استان را به عنوان استان پرکار و نمونه معرفی کرده است که استان فارس جزو این استان‌ها با یاری خداوند موفق درخشیده است.
پاک‌فطرت در ادامه به موضوع ورزش پیاده روی خانوادگی شهروندان که از جایگاه بالا و مهمی‌برخوردار است اشاره کرد و افزود: فدراسیون ورزش‌های همگانی از هیئت فارس خواست تا با مشارکت در پیشنهاد و اظهارنظر در برنامه‌ریزی برای اجرای این مقوله همراه باشند و اگر مکانی هم در فارس و شیراز مدنظر دارند که قابلیت اجرای برنامه پیاده‌روی با رعایت کامل پروتکل بهداشتی را دارد اعلام بفرمایند تا در دستور کار قرار بگیرد و اجرایی شود.
وی به خانواده بزرگ ورزش‌های همگانی در فارس اشاره کرد و ابراز داشت: هیئت ورزش‌های همگانی با وجود جمعیت بسیار قابلیت این را دارد که با مشارکت و ایجاد تفاهم نامه همکاری، زمینه را برای توسعه و پیشرفت بیشتر ورزش در استان فراهم کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی