[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

لزوم خروج صنایع دستی از کنج تنهایی، روزنامه شیراز نوین

مدیر اجرایی بازار جهانی صنایع دستی فارس اعلام کرد: 
لزوم خروج صنایع دستی
 از کنج تنهایی
 ادارات دولتی ملزم به خرید هدایا از بازار جهانی صنایع دستی هستند

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
 با هدف حمایت از صنعت‌گران صنایع دستی استان فارس در سطح ملی و بین‌المللی بازار جهانی صنایع دستی در مجتمع مهستان در دو طبقه راه‌اندازی شده است.
پویا ملکی، مدیر اجرایی این مجتمع با بیان این مطلب که برای حضور در بازارهای جهانی، صنعتگران ما باید همگام و همراه با تجارت آنلاین باشند، گفت: مجتمع مهستان به پایگاه جهانی صنایع دستی ایران تبدیل شده است. به گفته وی خیابان انوری از دو سال گذشته تاکنون به مسیر نمونه گردشگری تبدیل شده و به همین مناسبت شهرداری نسبت به سنگفرش خیابان با هدف تبدیل آن به گذر پیاده گردشگران اقدام کرده است.
ملکی افزود: بازار جهانی صنایع دستی فارس با حمایت اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان فارس و مساعدت‌های شهرداری شیراز با هدف حمایت از صنعتگران این رشته راه اندازی شده است و امیدواریم در کنار جاذبه‌های بازار وکیل و سرای مشیر در تجارت آنلاین این رشته و فروش‌های فوق‌العاده در تمامی‌عرصه‌های‌زمانی و بحران‌های پیش‌رو نظیر کووید ۱۹ توفیق داشته‌باشیم. 
ملکی با اشاره به کسب عنوان خاتم ایران توسط استان اصفهان متذکر شد: منبت آباده ثبت ملی استان فارس شده است و کارشناسان و متولیان امر در تلاش هستند تا عنوان خاتم ایرانی را به شیراز مرکز استان فارس بازگردانند چرا که این صنعت در فارس درخشش خاصی داشته و دارد و دارای پیشینه‌ای ‌قوی در تاریخ ایران است. ملکی گفت: وجود یک بازار جهانی و فروش آنلاین می‌توان در باززنده سازی و پویایی این صنعت مؤثر باشد و حضور ایران در بازارهای پر تقاضای جهانی را تقویت و نیز نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های فراملی در کشورهایی چون عراق ترکیه عمان و آذربایجان موفق‌تر از گذشته عمل کنیم .
وی در خاتمه به حمایت بی‌دریغ از صنعتگران رشته صنایع دستی اشاره کرد و گفت: متأسفانه صنعتگران این رشته در کنج تنهایی گرفتار شده‌اند و از وضعیت معیشتی مطلوبی برخوردار نیستند ومی‌طلبد تا مردم و مسئولان نسبت به حمایت و باز زنده‌سازی این صنعت تلاش کنند. همچنین تأکیدات موکد دولتی به تمامی‌دستگاه‌های‌اجرایی موید مکلف بودن آنان به خرید هدایای مورد نیاز از بخش‌های صنایع دستی فارس است و امیدواریم این حمایت‌ها جامه عمل بپوشد وشاهد همراهی و توجه بیشتر به میراث ماندگار فارس و ایران باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی