[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

پروژه‌های تأثیرگذار را مدیریت می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌شهرداری منطقه پنج شیراز، جلسه هم‌اندیشی و بررسی مشکلات محدوده منطقه پنج شیراز با حضور یاوران شورا به عنوان نمایندگان شهروندان ساکن این منطقه و نوذر امامی‌عضو و ناظر شورای شهر در منطقه پنج شیراز، همچنین فرود بذرافشان شهردار منطقه پنج و جمعی از معاونان در محل شهرداری منطقه پنج شیراز برگزار شد. در این جلسه یاوران شورا به طرح موضوعات و مشکلات موجود در سطح منطقه ورفع معضلاتی که مطالبه شهروندان ساکن دراین منطقه است به نمایندگی از هر محله پرداختند.
ناظر شورای اسلامی‌شهر در منطقه پنج شیراز با تأکید بر لزوم به کارگیری تدبیر در ساماندهی و رفع مشکلات شهروندان افزود: امسال شهرداری شیراز ۲ میلیون مترمربع عملیات آسفالت معابر سطح شهر شیراز را در دستور کار دارد و از این میزان بالاترین حجم عملیات آسفالت به دلیل محرومیت و تقاضای بالای مردم از بخش‌هایی که تا به امروز از نعمت آسفالت در معبر خود بی‌بهره بوده‌اند در سطح منطقه پنج شیراز خواهد بود.
نوذر امامی‌در ادامه جلسه هم‌اندیشی با یاوران شورا در منطقه پنج شیراز به تلاش‌های بی وقفه مجموعه شهرداری این منطقه در جذب درآمد و افزایش سطح خدمات به شهروندان اشاره کرد و ادامه داد: ویژگی بارز شهردار منطقه پنج شیراز روحیه مردم داری است و این موضوع باعث شده است که شاهد هم‌افزایی شهروندان و شهرداری در این منطقه باشیم. این موضوع در کنار تلاش پرسنل زحمت‌کش شهرداری منطقه موجب شد تا در اردیبهشت ماه سال جاری شاهد جذب و افزایش درآمد در منطقه پنج شیراز باشیم. از طرفی در حال حاضر منطقه پنج شیراز یکی از مناطق یازده‌گانه‌ای ‌است که بیشترین حجم اجرای پروژه‌های عمرانی را در دستورکار دارد که با توجه به نیازها و موقعیت این منطقه افزایش سطح کیفیت زندگی را برای شهروندان به دنبال خواهد داشت.
در ادامه جلسه فرود بذرافشان شهردار منطقه پنج شیراز نیز با مرور اقدامات صورت گرفته در سال گذشته و طرح‌های در دست اجرا برای سال جاری در سطح منطقه به اهمیت استمرار جلسات مشترک هم اندیشی با یاوران شورا تأکید کرد و گفت: در سال گذشته خدماتی از قبیل بهسازی میادین مهم از جمله میدان ارتش، لوله‌گذاری برای جمع‌آوری آب‌های سطح معابر اصلی، بهسازی بوستان‌ها از جمله بهسازی بوستان رحمت، اجرای پروژه‌های مهم در جهت آزادسازی برخی مسیرها با هدف دسترسی آسان شهروندان از جمله ادامه ۴۵ متری دولت حدفاصل بلوار قائم و بنی‌هاشمی، احداث سرای محله بنی‌هاشمی‌همچنین اجرای پروژه‌های تأثیرگذار از قبیل احداث استانداردترین پیست اسکیت در جنوب کشور در پارک ۵۰ هکتاری مادر به سرانجام رسید.
شهردارمنطقه پنج شیراز در سال جاری مطالعه، برنامه‌ریزی  و بهره‌برداری از پروژه‌های بیشتر در سطح منطقه را یادآور شد و افزود: امسال مطالعه، اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های بیشتری در سطح منطقه پنج شیراز در دستورکار قرار دارد. از جمله بهره‌برداری از بلوار مهم ۴۵ متری دولت، اجرای تکمیل بولوار قائم، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه پارک آموزشی ترافیک در بوستان مادر، اصلاح مبلمان شهری در بوستان‌ها، احداث بوستان مطالعه و ایجاد سراهای محله و پارک ریاضی و نجوم  و همچنین احداث پیاده‌راه‌ها از جمله پیاده‌راه احمد بن موسی (ع)، مناسب‌سازی معابر و بهسازی پارک شهدا با رویکرد مناسب‌سازی جهت  کودکان و سالمندان ومعلولان به صورت ویژه، اصلاح هندسی و رفع معضلات ترافیک و حمل و نقل عمومی‌منطقه و تکمیل پیست موتورسواری و پارک ورزش و تفریحات سالم که به عنوان مهم ترین طرح‌های قابل اجرا در منطقه پنج شیراز خواهد بود. 
در این جلسه یاوران شورا از ناظر شورای اسلامی‌شهر و شهردار منطقه پنج شیراز ساماندهی معابر اطراف زندان عادل آباد، بالا رفتن سطح دسترسی شهروندان منطقه برای استفاده از سالن‌های ورزشی متعلق به شهرداری، هماهنگی جدی‌تر با برخی دستگاه‌های خدمات‌رسان به عنوان متولیان رفع برخی معضلات در منطقه از جمله فاضلات شهرک دستغیب،احداث فرهنگ سرا در برخی محلات و رفع مشکل افت فشار و قطعی آب محله کوشک میدان و نظارت بیشتر بر ساخت و سازها در برخی محلات را خواستار شدند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی