[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

افزایش نظارت بر دولت ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان  در مجلس شورای اسلامی‌با حضور در نماز جمعه شیراز، در جلسه پرسش و پاسخ حضور یافت. 
ابراهیم عزیزی در جمع نمازگزاران نماز جمعه شیراز در خصوص شفافیت آرای نمایندگان و موضع مجلس در برابر فساد اظهار داشت: اولویت مجلس یازدهم بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب فرهنگ و اقتصاد است.
او افزود: مجلس یازدهم یک مجلس فساد ستیز است، این مجلس نمی‌پذیرد که یک عده با استفاده از رانت زمینه ارتباطات ناسالم را فراهم کنند.  
نماینده شیراز اصلاح قوانین ناکارآمد را وظیفه مهم مجلس عنوان کرد و گفت: تقویت بعد نظارتی را سزاوارتر می‌بینیم.
او افزود: مجلس یازدهم جلوی زیاده خواهی و زد و بندهای ناسالم را در جهت خدمت بیشتر به مردم خواهد گرفت.
این نماینده مجلس همچنین در خصوص نظارت بر دولت با ابزارهای نظارتی مجلس ضمن برشمردن این ابزارها برای نمازگزاران گفت: تذکر، سوال و استیضاح، تحقیق و تفحص، رأی اعتماد یا عدم رأی اعتماد، کمیسیون اصل 90، نظارت کمیسیون‌های تخصصی، دیوان محاسبات و ناظران مجلس در شوراها از ابزارهای نماینده مجلس است که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد.
او تصریح کرد: ما به نیابت از مردم ضمن تعامل کارگشا با دیگر قوا، از این ابزارهای نظارتی در جهت رشد و توسعه کشور بهره خواهیم برد؛ ابزارهایی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.
نماینده شیراز در مجلس یازدهم در خصوص وضعیت استان فارس در کشور نیز گفت: متأسفانه رتبه خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله کسب و کار، منابع بانکی و ... به دلایل مختلف ازجمله بی‌برنامگی و بی‌ثباتی اقتصادی و عدم اعتماد دولت به ظرفیت مردم نداریم.
او افزود: پروژه‌های بزرگی در استان داریم که معطل مانده است از جمله آزادراه شیراز اصفهان، راه‌آهن‌ها، شهر بزرگ سلامت، پالایشگاه و ... که عزم مجمع نمایندگان در مجلس یازدهم به سرانجام رساندن این پروژه‌ها خواهد بود.
عزیزی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد دلایل سیاسی کاری‌ها در حوزه آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: متأسفانه آموزش و پرورش علی رغم جایگاه والا در نظام اسلامی‌وضع خوبی ندارد و در کلیت وزارتخانه قابل نقد است.
او خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در دولت‌ها به ویژه دولت یازدهم بی ثبات و ابزاری بوده است و نگاه تربیتی بر آن حاکم نبوده است.
عزیزی بیان کرد: آموزش و پرورش اولویت دولت نیست و متأسفانه شاهد پدیده‌های زشتی در دوره‌های مختلف مدیریت در این نهاد بودیم که هیچ مناسبتی با مسائل مهم تعلیم و تربیت نداشته است.
او تصریح کرد: سوال بنده این است آیا می‌شود با حقوق معلمی‌و اداری برج‌ها و کاخ‌ها ساخت؟ او افزود: آموزش و پرورش محل تعلیم و تربیت و رشد فضائل اخلاقی است و باید به مدار اصلی خود برگردد لذا در مجلس یازدهم این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی