[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

بهره‌گیری از تجربیات دیگر کلانشهرهای کشور ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر ضرورت تعامل با  دیگر سازمان‌ها ابراز داشت: برای رسیدن به جمع‌بندی درخصوص آسیب‌شناسی فعالیت‌ها و نیز برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های آینده، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش مشارکت شهروندان ایجاد زنجیره‌های تعاملی و بهره‌گیری از تجربیات سایر کلان‌شهر‌ها اهمیتی ویژه می‌یابد. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر مرتضی جعفری با اشاره به بازدید کارگروه فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری شیراز طی سفری دو روزه از سازمان فرهنگی.هنری شهرداری تهران، عنوان کرد: بهره‌مندی از تجربیات و تلاش برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به‌روز در شیراز همواره از دغدغه‌های سازمان فرهنگی است. 
وی افزود: در سفری به تهران و طی دیدار و گفت‌و‌گو با مدیرکل حوزه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونان و مدیران کل این مجموعه، تعاملات ارزنده‌ای صورت گرفت.
معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به بازدید از اماکن فرهنگی، ورزشی و اجتماعی زیرمجموعه سازمان فرهنگی شهرداری تهران، عنوان کرد: بررسی روند فعالیت مؤسسه‌های چاپ و نشر و فیلم، آشنایی با نحوه فعالیت سازمان و فرهنگسراها در دوران کرونا و شرایط فعلی با رویکرد مدیریت مجازی و بررسی نحوه مدیریت فرهنگسراها در تهران از دستاورد‌های مهم سفر یادشده به‌شمار می‌رود. 
دکتر جعفری ابراز داشت: در نشستی که با حجت‌الاسلام امرودی، رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران برگزار شد، تجربه‌های بزرگ‌مقیاس و منحصر به فرد شهرداری تهران در زمینه‌های فرهنگی هنری و اجتماعی بررسی شد؛ همچنین اجرای برخی طرح‌های مشترک بین دو شهر و تبادل تجربه و اندیشه باعنوان موضوع محوری این نشست‌ها مطرح شد که حاصل آن در برنامه‌ریزی‌های آتی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز به‌گونه‌ای مطلوب تأثیرگذار خواهد بود.  
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همچنین به بازدید از امکانات ورزشی زیر نظر شهرداری تهران اشاره کرد و عنوان داشت: با توجه به دستاورد‌های پایتخت در این حوزه، تلاش برای جذب بیشتر مشارکت بخش خصوصی از راهکارهای مهمی‌است که در توسعه زیرساخت‌های ورزشی مدنظر خواهد بود؛ افزون بر این، بهره‌گیری از تجربیات در زمینه گسترش فعالیت‌های مربوط به حوزه ورزش شهروندی دستاورد‌هایی شایان توجه برای کلان‌شهری همچون شیراز خواهد داشت. وی با بیان اینکه ضریب نفوذ ورزش در میان شهروندان در ایران 20 تا 30 درصد است، افزود: در این حوزه باید با ترغیب شهروندان به ورزش و توسعه ورزش همگانی را به مثابه ضرورتی مهم در سبد زندگی مردم قرار دهیم؛ از همین رو با تعاملات صورت‌گرفته این مهم بیش از پیش در دستور کار شهرداری شیراز خواهد بود. 
دکتر جعفری در ادامه به بازدید از فرهنگسراهای بزرگ مقیاس و مهم همچنین سراهای محله  تهران اشاره کرد و در این زمینه بر ضرورت توجه به نیاز‌های روز و ارتقای کیفیت آموزش‌ها در کلان‌شهر شیراز از منظر موضوعی تأکید کرد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برآیند بررسی‌های صورت‌گرفته و تعاملات را برای آینده شهر شیراز مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: تبدیل نهادی خدماتی به اجتماعی و ایجاد پیوند در فعالیت‌های حوزه‌های گوناگون از اهداف مهمی‌است که شهرداری شیراز پیگیری و رصد می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی