[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

نجات میان‌جنگل فسا از زبانه‌های آتش، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست فارس از آتش‌سوزی در منطقه پانعل و آب آسمانی در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس حمید ظهرابی؛ مدیر کل حفاظت محیط‌زیست فارس گفت:  حوالی ساعت ۳۰/۱۰ صبح در منطقه پانعل و آب اسمانی میانجنگل فسا آتش‌سوزی اتفاق افتاد که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس، مشارکت جدی مردم منطقه، فرمانداری، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران ارتش جمهوری اسلامی‌و همراهی بی سابقه اهالی روستاییان منطقه و مردم محلی از جمله روستاهای حسین آباد، آب آسمانی و محمود آباد در ساعت 5  بعد از ظهر مهار شد.
وی افزود: در حال حاضر عملیات پایش با حضور نیرو‌های محیط زیست و هلال احمر و مردم محلی در دست اقدام می‌باشد و نیرو‌های مستقر  جهت اطمینان از شعله ور نشدن مجدد آتش سوزی در منطقه حضور دارند. حمید ظهرابی همچنین بیان داشت: منطقه جنگلی حفاظت شده میانجنگل فسا منطقه‌ای‌جنگلی با پوشش غالب بنه و بادام، کهکم، ارژن زالزالک و سایر گونه‌های گیاهی از جمله  تنگرس و بوته‌های گون و سایر گونه‌های مرتعی است.
وی گفت: این آتش‌سوزی در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده میان‌جگل فسا اتفاق افتاد و برآورد‌های اولیه حاکی از این است که به حدود ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌ها آسیب وارد شده اما اکثر درختان در داخل محدوده حریق به طور جدی صدمه ندیده اند ولی به پوشش مرتعی آسیب جدی وارد شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه افزود: بررسی‌های دقیق کارشناسی در حال انجام هست که انشاالله گزارش بعدی به اطلاع مردم خواهد رسید. وی گفت وظیفه دارم  از مردم منطقه خصوصاً روستاهای اطراف منطقه، نیروهای مردمی‌شهرستان فسا و سروستان، سازمان‌های مردم نهاد، فرمانداری، بخشداری، دهیاری،  ارتش، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، آتش نشانی و منابع طبیعی شهرستان تشکر نمایم چرا که علی‌رغم وزش شدید باد و پوسش غنی جنگلی و مرتعی با فداکاری و همتی مثال زدنی از وقوع یک فاجعه زیست محیطی جلوگیری نمودند. 
گفتنی است ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست از همان ساعات آغازین وقوع حریق با بالگرد به منطقه عزیمت و عملیات اطفای حریق را با کمک فرماندار و سایر مدیران و فرماندهان کشوری و لشکری  شهرستان فسا بر عهده گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی