[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

حریق در نخلستان و مزارع روستای بلغان مهار شد، روزنامه شیراز نوین

 گروه شهرستان‌ها- جویم،-آرزو جهان پیما
آتش سوزی مزارع ونخلستان روستای  بلغان از توابع بخش جویم با تلاش واحد آتش‌نشانی شهرداری جویم و نیروهای محلی مهار و خاموش شد. به نقل از دهیاری روستای بلغان و  واحد آتش‌نشانی شهرداری جویم عصر روز دوشنبه(۲۶/۳/۹۹)، آتش‌سوزی گسترده در ‌نخلستان و مزارع کُناردان روستای بلغان از توابع بخش جویم  رخ داد که طی هماهنگی با بخشدار و شهردار جویم، حضور واحد آتش‌نشانی  و نیروهای مردمی، پس از چندین ساعت مهار و خاموش شد. به گفته شعیب رجایی دهیار بلغان در این حادثه بیش از ۱۰۰ اصله درخت نخل،۵۰۰ بوته گز و ۳۰ هکتار کاه و علوفه خشک  به علت نامعلومی‌ طعمه حریق گردید.
وی با اعلام اینکه استقرار ایستگاه آتش‌نشانی در روستا لازم و ضروری است، افزود: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته ومکاتبات متعدد سال گذشته درخصوص استقرار ایستگاه آتش‌نشانی درمرکز دهستان وموافقت ضمنی دفتر امور روستایی استانداری فارس جهت تأمین امکانات لازم، با توجه به آتش‌سوزی‌های اخیر در چندین نقطه از روستاه‌های دهستان هرم و اینکه هرساله در فصل گرما اینگونه حوادث رخ می‌دهد می‌طلبد که مسئولان امر جهت این موضوع مهم پیگیری و همکاری لازم بعمل آورند  تا بیش از این حاصل دسترنج کشاورزان زحمتکش به هدر نرود.
وی در پایان از زحمات وپیگیری‌های بخشدار، شهردار و واحد آتش‌نشانی جویم، اداره برق، مأمور اتفاقات و تلاش و کوشش نیروهای محلی روستا،جوانان وکشاورزان سخت کوش تقدیر و تشکر به‌عمل آورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی