[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

هنوز به صعود امیدواریم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: کم کم به روزهای بازگشت فوتبال ایران نزدیک می‌شویم و تیم‌ها در حال آماده‌سازی خود هستند تا عجیب‌ترین و متفاوت‌ترین سال تاریخ خود را به پایان برسانند.
فصل طولانی و طاق‌ فرسای 99-98 پس از گذشت حدود 10 ماه هنوز به پایان نرسیده و حالا با وجود نارضایتی خیلی از تیم‌ها، قرار است ادامه پیدا کرده و به هر ترتیبی شده به پایان برسد.
لیگ دسته اول هم از روز سه‌شنبه ده تیرماه آغاز خواهد شد و تیم فجرشهیدسپاسی در نخستین گام میهمان گل ریحان‌ البرز خواهد بود.
فجر که در پایان نیم فصل اول بخت نخست صعود بود، در نیم فصل دوم در بحرانی عجیب فرو رفت و تا رتبه هشتم پایین رفت.
احسان علوان‌زاده بازیکن سابق پرسپولیس که اولین فصل حضور خود را در تیم محبوب شهر شیراز سپری می‌کند همچنان به صعود امیدوار است.
با این بازیکن دزفولی و 26 ساله گفت‌و‌گوی کوتاهی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
چه خبر از اوضاع تیم؟
- خداراشکر. حدود یک ماهی می‌شود که به شیراز برگشته‌ایم و به طور منظم تمرین می‌کنیم.
از وضعیت بهداشتی راضی هستید؟
-پروتکل‌های‌بهداشتی تا جایی که ممکن بوده رعایت شده اما خب با شروع مسابقات باید اقدامات جدی‌تری در این زمینه صورت گیرد. چون باید به این شهر و آن شهر برویم و این باعث نگرانی ما شده. شاید برای ما خطر نداشته باشد اما نگران خانواده‌هایمان هستیم.
پس خیلی راضی نیستید به ادامه مسابقات نیستید
- به‌نظر من در ایران شرایط و امکانات برای رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی رقابت‌ها فراهم نیست. نباید خودمان را با آلمان و سایر کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم. ایران امکانات کافی برای برگزاری رقابت‌ها در این شرایط را ندارد. حتی برخی تیم‌ها پول ندارند که بخواهند تست کرونا بدهند، چه برسد به اینکه بخواهند پول چارتربدهند. به‌نظر من در‌ایران‌برگزار نشود بهتر است اما ظاهراً می‌خواهندبرگزار کنند که ‌ای‌کاش‌چنین‌نبود.
در آن دو سه ماه تعطیلی چگونه تمرین می‌کردید؟
تمرین داشتیم ولی نه در آن حد که بدن‌هایمان را برای شرایط مسابقه آماده نگه داریم. سر جمع شاید به اندازه یک ماه تمرین کردیم.
حالا بچه‌ها در آمادگی کامل هستند؟
بله الان تمرینات و شرایط خوبی داریم. همه دارند تمرین می‌کنند و به آمادگی کامل می‌رسند.
از کجا فوتبال را شروع کردی و در چه تیم‌هایی عضویت داشتی؟
من فوتبالم را از استقلال خوزستان شروع کردم و بعد به نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس و ماشین‌سازی رفتم و بعد هم سرباز شدم و به تیم فجرشهیدسپاسی آمدم.
تیم فجرشهیدسپاسی تنها انتخابت بود؟
نه من خودم خواستم به تیم فجرشهیدسپاسی بیایم. انتخاب‌های‌دیگری هم داشتم اما به تیم فجرشهیدسپاسی آمدم چون هم شهرش را دوست دارم و هم تیم فجرشهیدسپاسی تیمی‌مردمی ‌و قدیمی‌ست که بازیکنان بزرگی در آن بازی کرده‌اند.
در چه پست‌هایی برای تیم فجر شهیدسپاسی بازی کردی؟
- هافبک‌چپ و راست وچند‌بازی هم‌دفاع‌چپ.
پست تخصصی‌ات کدام است؟
- خودم دوست دارم ‌هافبک راست بازی کنم
چرا تیم درنیم فصل دوم آنقدر افت‌کرد؟
ما در نیم فصل اول شرایط خوبی داشتیم. هم خوب بازی می‌کردیم و هم نتایج مطلوبی گرفتیم. اما فوتبال است و نمی‌شود روی اتفاقات حساب کرد.
دو سه بازی نتیجه نگرفتیم و تیم رفت توی افت و بچه‌ها دچار استرس شدند. انگیزه و روحیه پایین آمد و متأسفانه نتوانستیم خودمان را نگه داریم. در چند بازی هم بدشانس بودیم. توپ‌هایمان توی گل نمی‌رفت و در عوض رقبا با یک موقعیت به گل می‌رسیدند
اما در نیم فصل دوم بجز نتایج ضعیف، خوب هم بازی نمی‌کردید.
- خب ببینید در نیم فصل دوم به طور کلی بازی‌ها سخت می‌شوند. شرایط تیم‌ها در بالا و پایین جدول حساس می‌شود.
تک تک امتیازات اهمیت حیاتی پیدا می‌کنند و همین باعث می‌شود که کار برای نتیجه گیری سخت شود.
دیگر حتی تیم‌های‌ته جدولی را هم نمی‌توان راحت شکست داد. با این حال ما امیدواریم که با چند پیروزی پیاپی بتوانیم جایگاه اصلی‌مان را دوباره به دست بیاوریم. امید زنده است و همچنان شانس صعود داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی