[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

اقتصاد خلاق، مناسب‌ترین بستر برای کارآفرینی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی‌در جلسه با کانون کارآفرینان استان، موفقیت این کانون را در گرو تدوین برنامه‌های عملیاتی دانست و عنوان کرد: بی‌تردید آمار افرادی که به عنوان کارآفرین شناسایی شده و توانسته‌اند با راهبری کانون کارآفرینان سبب اشتغال‌زایی تعداد مشخصی از افراد شوند، نشان دهنده به ثمر نشستن فعالیت این کانون و اثر بخش بودن آن است.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه کارآفرینی با بهره‌گیری از اقتصاد خلاق نیازمند کمترین هزینه است، اظهار کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ مبنا یکی از راه‌های دستیابی به اقتصاد خلاق است که در استان فارس نیز ظرفیت‌های بی‌نظیری برای تحقق آن وجود دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به پتانسیل‌های موجود در استان فارس، خاطرنشان کرد: برندسازی محصولات ویژه شیراز، بهره‌مندی از وجود آثار تاریخی و گردشگری جهانی و ملی در فارس،  پتانسیل پزشکی و درمانی استان، توجه به اقتصاد ورزش  و اقتصاد هنر از موضوعاتی است که توجه به آنها در حوزه کارآفرینی اقتصاد خلاق را شکوفا خواهد کرد.
 وی بیان کرد: اعضا این کانون می‌توانند با شناسایی و هدایت کارآفرینان تحول درخور توجهی در این زمینه‌ها ایجاد کنند.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به وجود صنایع مادری همچون فولاد و آلومنیوم  در استان فارس راه‌اندازی صنایع پایین دستی در این حوزه‌ها را از دیگر راهکارهای کارآفرینی بر شمرد.
وی ادامه داد: توجه به صنایع تبدیلی، صادرات، بازاریابی و بسته‌بندی در حوزه کشاورزی و معادن برتری همچون سنگ‌های تزیینی و خاک نسوز از دیگر ظرفیت‌هایی استان که کارآفرینان استان باید به سمت آن هدایت شوند.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه در اقتصاد ملی منطقه‌ای‌ و با واقعیات جهان اقتصادی سر و کار داریم گفت: کانون کارآفرینان استان علاوه بر تعریف اهداف باید سیاست‌های خود و راهکارهای دستیابی به این سیاست‌ها را تبیین کنند.
وی افزود: نتیجه عملکرد کانون کارآفرینان با تعریف پروژه‌های مشخص و انجام این پروژه‌ها مشخص می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به نامگذاری سال 99 به عنوان سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب ، اظهار کرد: در حال حاضر پروژه‌های در این راستا تعریف شده است اما معتقدیم بتحقق کامل این شعار نیازمند تعامل هر چه بیشتر دولت، بخش خصوصی و کارافرینان است.
وی خاطرنشان کرد: به رغم تنگناها و تحریم‌های موجود با تکیه بر توان داخلی کشور مشکلات را شناسایی کرده و با برنامه‌ریزی از آنها عبور می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی