[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

نزدیکی مرز استان‌ها با آزادراه ، روزنامه شیراز نوین

با حضور استاندار فارس عملیات اجرایی قطعه 4 باند دوم محور طریق الرضا حد فاصل تیمارگون - آسپاس در شهرستان اقلید با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: هم‌زمان با سفر استاندار فارس به شهرستان اقلید عملیات اجرایی محور تیمارگون ـ آسپاس به طول 5/15 کیلومتر و 7 کیلومتر بهسازی که جزئی از این پروژه است به عنوان بخشی از پروژه مهم طریق الرضا و قسمتی از شریان مواصلاتی بین استان کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان و مسیر عبور زائرین امام رضا از استان خوزستان تا استان خراسان رضوی می‌باشد.  دکتر رحیمی‌استاندار فارس، در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه افزود: طرح‌های ملی تأثیر گذاری از جمله راه آهن اقلید- یزد ، آزاد راه شیراز - اصفهان و جاده طریق‌الرضا در شهرستان اقلید در حال اجراست که با بهره‌برداری از آن شاهد تحولی عظیم در بخش‌های مختلف این شهرستان خواهیم بود. زاهدی در ادامه این مراسم در خصوص احجام و ابنیه فنی این پروژه گفت: حجم خاکبرداری ۰۰۰/۱۵۰ متر مکعب، خاکریزی 560,000 متر مکعب،آسفالت ۰۰۰/۸۰ تن ، بتن ریزی ۰۰۰/۱۸ متر مکعب و 50 دستگاه پل در طول این مسیر احداث خواهد شد. وی خاطرنشان ساخت: عرض راه در این محور 11 متر خواهد بود و علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای‌در تسهیل ترافیک عبوری و کاهش زمان سفر و مصرف سوخت، نقطه حادثه‌خیز باند اول تیمارگون - آسپاس نیز اصلاح خواهد شد.
وی اذعان داشت: احداث باند دوم این پروژه به طول 5/15 کیلومتر بصورت بزرگراه دارای اهمیت ویژه‌ای ‌می‌باشد، همچنین تعریض و بهسازی 7 کیلومتر از محور قدیم سورمق ـ اقلید نیز جزئی از این پروژه می‌باشد. زاهدی ادامه داد: این پروژه باعث  افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای، تسهیل ترافیک عبوری،کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و همچنین افزایش رونق اقتصادی منطقه  خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی