[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

کشته‌های کرونا افزایش یافت، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتلای بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان خبر داد و گفت: استان فارس از مرحله هشدار عبور کرده و تعداد مبتلایان به کروناویروس، روز به روز افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر و هشدار به مردم استان اظهار کرد: از یک هفته گذشته، شاهد رشد فزاینده و بی‌سابقه در شناسایی موارد جدید کروناویروس در استان هستیم که نشانگر بی توجهی و جدی نگرفتن این بیماری در سطح جامعه است.
او افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۱۲۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که پس از تأیید در آزمایشگاه‌های تخصصی کووید۱۹ استان، بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ مورد مبتلا به کروناویروس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون مجموع موارد فوتی به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در فارس به ۱۳۳ نفر رسیده است.
دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز هفت هزار و ۵۳۳ نفر اعلام کرد.
او ادامه داد: هم اکنون ۳۲۸ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش‌های عمومی‌و ۴۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند. این مقام مسئول در دانشگاه گفت: با توجه به روند افزایش مبتلایان به کووید۱۹ در استان، بار دیگر نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی مستقر در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب با هدف رسیدگی به مبتلایان در دوران قرنطینه راه‌اندازی شد.
دکتر همتی اضافه کرد: همچنین ۶ مرکز درمان سرپایی کرونا به ۳۳ مرکز استان افزوده شد که ۲ مرکز در پارک شقایق واقع در خیابان باهنر جنوبی و مرکز علی بن موسی(ع) واقع در قلعه نو شیراز، چهار مرکز نیز در قادرآباد از توابع خرم‌بید، دبیران از توابع زرین دشت، گله‌دار از توابع مهر و علامرودشت از توابع لامرد راه‌اندازی شد. معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: لازم است شهروندان کروناویروس را جدی بگیرند، چرا که هرگونه بی‌توجهی به دستورات بهداشتی عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
دکتر همتی تأکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از تجمعات، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی