[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

نقطه‌یابی شیوع کرونا ، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی‌در جلسه با رؤسای کمیته‌های‌ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به اینکه تا کنون با اقدامات انجام شده در استان توانسته‌ایم از جان و سلامتی مردم محافظت کنیم، عنوان کرد: دراین مسیر دانشگاه علوم پزشکی، کادر درمان ، فرمانداران و سایر گروه‌ها و نهاد‌ها خدمات شبانه‌روزی زیادی ارائه داده‌اند.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس تأکید کرد: مشکل اصلی از زمانی شروع می‌شود که یک تهدید را بی‌اهمیت بپندارند و حساسیت جامعه به آن کاهش یابد.
وی با بیان اینکه در روزهای گذشته برخی تصور کرده‌اند شرایط عادی است ، افزود: این برداشت کاملاً نادرست است و بارها تکرار شده است تا زمانی که حتی یک فرد مبتلا به کرونا وجود داشته باشد خطر همچنان باقی است و رعایت نکردن پروتکل‌های‌بهداشتی نیز سبب تشدید شیوع آن خواهد شد.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید تدابیری برای این موضوع اندیشیده شود، خاطرنشان کرد: البته ایجاد حساسیت در میان مردم به منظور رعایت اصول بهداشتی به معنای ایجاد استرس و اضطراب نیست.
نماینده عالی دولت در استان فارس از دانشگاه‌های‌علوم پزشکی استان خواست با یک بررسی میدانی مکان‌های‌شیوع و دلایل تسریع در شیوع ویروس کرونا را شناسایی کرده  و با همکاری سایر نهاد‌ها به کنترل هدفمند بیماری بپردازند.
دکتر رحیمی ‌با تأکید بر اینکه کنترل‌های‌هدف مند در مکان‌هایی مانند ترمینال‌ها، حمل و نقل عمومی‌درون شهری، مراسم‌ها و تجمعات و... باید با جدیت تداوم یابد، خاطرنشان کرد: بازرسان دانشگاه علوم پزشکی موارد تخلف از پروتکل‌های‌بهداشتی را گزارش کنند و نیروی انتظامی ‌برابر با دستورات قضایی و مقررات اعمال قانون نمایند.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس عنوان کرد: مراکز آموزشی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه باید آمادگی لازم برای هر نوع شرایطی را داشته‌باشند.
وی با اشاره به اینکه در ماه‌های‌گذشته اقدامات درخور توجهی در راستای افزایش پهنای باند و تأمین اینترنت در مناطق مختلف استان انجام شده است، بر لزوم تقویت زیرساخت‌های‌آموزش مجازی در استان تأکید کرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدامات موثری در زمینه ضد عفونی مکان‌های‌عمومی‌در شهرها و روستاهای استان انجام شده است، بر لزوم تداوم این روش‌های‌پیشگیرانه تأکید و اظهار کرد: شهرداری شیراز نیز ضد عفونی معابر و خیابان‌های‌منتهی به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، مترو و اتوبوس‌ها وغیره را در دستور کار قرار دهد. نماینده عالی دولت در استان فارس، با اشاره به شدت بیشتر شیوع کرونا در شهرستان‌هایی مانند لار، خنج، اوز، گراش، جهرم عنوان کرد: فرمانداران این شهرستان‌ها محدودسازی بعضی فعالیت‌ها و تشدید رعایت پروتکل‌ها را با جدیت در دستور کار قرار دهند.
وی با بیان اینکه سامانه مبادلات مجازی با همکاری سازمان صمت  و اداره کار راه‌اندازی شده است، توسعه و تقویت این روش در مبادلات  در مقابله با شیوع کرونا را مؤثر توصیف کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بسیج، سپاه، دستگاه‌های‌اجرایی و سایر گروه‌ها و نهاد‌ها مردمی ‌را برای رعایت نکات بهداشتی تشویق کنند، بر لزوم توجیه افرادی که سلامت دیگران را به خطر می‌اندازند، تأکید کرد.
دکتر رحیمی ‌با تأکید بر اینکه کارکنان همه دستگاه‌های‌اجرایی مکلف به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی هستند، اظهار کرد: انجام ضد عفونی در ورودی ادارات و ترغیب مراجعان به استفاده از ماسک در دستور کار دستگاه‌های‌اجرایی قرار گیرد.
 توجه کمیته پشتیبانی و تدارکات به تأمین ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده ارزان قیمت، اولویت انجام تست برای دانش‌آموزان، کنترل رفت و آمد اتباع خارجی در استان و تولید محتوای مناسب برای پیشگیری از آسیب‌های‌روانی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا از موضوعاتی بود که استاندار فارس در این جلسه در مورد آنها تأکید کرد وی همچنین با یادآوری اینکه تلاش‌ها و خدمات دولت نباید مغفول بماند، پرداخت وام‌های‌6 میلیون تومانی به رانندگان سرویس حمل و نقل  و سایر تسهیلات ارائه شده به اقشار مختلف اجتماعی و رفع مشکلات پزشک خانواده  را از جمله این خدمات برشمرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی