[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

محدودیت‌های کرونایی باز می‌گردد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹ و مخاطره‌ای که سلامت شهروندان این شهر را تهدید می‌کند، از تقویت احتمال بازگرداندن محدودیت و ممنوعیت‌ها خبر داد.
حیدر اسکندرپور در یک پیام خطاب به شهروندان هشدار داد که بی‌توجهی برخی نسبت به لزوم رعایت پروتکل‌ها، منجر به اوج گیری موارد ابتلا به کروناویروس در شیراز شده است.
او با اشاره به تأثیر حضور مردم در اماکن عمومی ‌و بی‌توجهی به ضرورت استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی، هشدار داد که در صورت ادامه این روند و با نظر مسئولان بهداشتی، شهرداری مجبور به بازگرداندن محدودیت‌ها خواهد شد.
به گزارش ایسنا، بسیاری از شهروندان در شیراز نسبت به رعایت نشدن اصول بهداشتی و ترددهای غیرضروری در نقاط مختلف شهر، اعتراض کرده و خواستار توجه اکید مسئولان در این خصوص شدند.
براساس این گزارش، شماری از شهروندان اعلام کردند که وضعیت شیراز به دلیل افزایش شمار مسافران طی روزهای گذشته و نبود نظارت مسئولانه در مبادی ورودی اعم از ترمینال‌های فرودگاهی، راه آهن و اتوبوسرانی برون شهری، به سطح هشدار رسیده است.
مردم طی پیام‌های اعتراضی خود خواستار اعمال محدودیت از سوی دستگاه‌های ذیربط و نظارت مجدد بر ترددهای برونشهری و حتی درونشهری شدند.
برخی از مخاطبان در تماس‌های خود، ممانعت از تجمع افراد در نقاط تفریحی، پارک‌ها و اماکن گردشگری، جلوگیری از فعالیت عرضه کنندگان موادغذایی سیار در کنار خیابان‌ها، محدودیت فعالیت اماکن عمومی‌پرخطر و نظارت بیشتر بر تردد مراجعان به ادارات را خواستار شده‌اند.
از هفته گذشته، هشدارهایی از سوی مسئولان بهداشتی و درمانی استان فارس و شیراز نسبت به روند افزایشی شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹، اعلام شده است.
این در حالیست که اکثر صاحب‌نظران و مسئولان، بی‌اعتنایی مردم به ضرورت استفاده از ماسک در اماکن عمومی‌را عامل اصلی مؤثر بر افزایش تعداد موارد ابتلا ذکر کرده‌اند.
گزارش خبرنگاران ایسنا حاکیست که طی هفته‌های اخیر، در بسیاری از دوایر دولتی، سطح حساسیت کارکنان و به تبع آن مراجعان به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های اداری کاسته شده است.
گزارش‌ها حاکی از تکمیل شدن ظرفیت پذیرش در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشخص شده برای بستری بیماران مبتلا به کروناویروس در شیراز و اغلب شهرهای استان فارس بوده و راه‌اندازی مرکز قرنطینه در شیراز و اضافه شدن تعداد مراکز درمان سرپایی، گواه این موضوع است.
خبرنگاران ایسنا در گزارش میدانی خود تأکید دارند که شمار مسافران خصوصاً افرادی‌که برای دریافت خدمات درمانی به شیراز سفر می‌کنند، طی روزهای گذشته و با گشایش مطب‌ها، افزایش چشمگیری یافته و هیچ نظارتی بر این ترددها نیست.
حضور همراهان بیماران در کنار خیابان‌های منتهی به بیمارستان‌ها و بی‌توجهی اکثر قریب به اتفاق این افراد نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، افزایش حجم ترددها و افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی، از عوامل مهم در رشد عدد بیماران مبتلا در فارس بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی