[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

تأمین برق پایدار در شهرستان داراب و شرق فارس ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس با بیان اینکه طرح تأمین برق پایدار در شهرستان داراب و شرق فارس با افزایش ظرفیت پست داربگرد اجرا شده است، گفت: این طرح با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و هزینه از جمله اولویت‌های‌امسال برای تأمین برق مطمئن و پایدار شرق فارس بوده است.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس، غلام‌عباس رنجبر، تأمین برق مطمئن و پایدار با تقویت ظرفیت پست‌های‌برق را در سال جهش تولید رویکردی مبتنی بر استفاده از ظرفیت‌های‌بومی‌و رونق تولید دانست و تأکید کرد: این طرح با بهره‌گیری از یک دستگاه ترانسفورماتور در پست داربگرد به ظرفیت ۴۰ مگا ولت آمپر اجرایی شد و ظرفیت پست ۶۳/۲۰ داربگرد را افزایش داد.
به گفته مهندس رنجبر، بهره‌گیری از توان داخلی در راه‌اندازی این طرح موجب پیشگیری از افت ولتاژ در شهرستان داراب و تأمین برق مطمئن برای مناطق شرق استان فارس شده و برگ زرین دیگری بر افتخارات خادمان ملت در شرکت برق منطقه‌ای ‌استان فارس افزوده است.
سرپرست طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس همچنین با اشاره به اینکه انرژی مورد نیاز کلیه مصرف کننده‌ها از جمله‌ صنعتی، کشاورزی، خانگی  با حداقل هزینه و در هر نقطه تنها از طریق احداث شبکه‌های سراسری انتقال انرژی و اتصال کلیه مراکز تولید و مصرف به یکدیگر، تأمین می‌شود، افزود: از این رو اجرای طرح‌های تقویت پست‌های‌فوق توزیع از اهمیت و حساسیت برخوردار است.
رنجبر در پایان با بیان اینکه تأمین برق مطمئن و پایدار در مناطق شرق فارس از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: هدف اصلی از افزایش ظرفیت پست‌های فوق توزیع امکان انتقال نیروی برق از نیروگاه‌ها به محل‌های‌مصرف و ایجاد ارتباط مناسب بین نقاط تولید و مصرف و در نتیجه ایجاد امکان مناسب برای بهره‌برداری از سیستم برق‌رسانی می‌باشد. در نتیجه پست‌های فوق توزیع بایستی در شرایط مختلف بهره‌برداری سیستم آمادگی انجام وظیفه خود را داشته‌باشند و بهره‌برداری از سیستم را تسهیل نموده و کمترین اختلال را ایجاد نمایند که این مهم با افزایش ظرفیت پست ۶۳/۲۰ داربگرد محقق شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی