[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

استفاده از ظرفیت مساجد برای پرورش هنرمندان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - گروه خبر:
آئین رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ و هنر مساجد استان فارس (فهما) برگزار شد. این مراسم روز ظهرشنبه 31خردادماه  با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای سیاستگذاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس و حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس از طریق ارتباط مستقیم با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس با تأکید بر اینکه باید بودجه بیشتری به کانون‌های مساجد اختصاص داده شود، گفت: از همین کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد می‌توان برای پرورش هنرمندان مسجدی استفاده کرد. صابر سهرابی در این آیین که به صورت مجازی برگزار شد گفت: رویداد «فهما» باعث شد تا کانون‌هایی که در دوردست بودند دیده شوند و فعالیت‌های آنان در دسترس عام قرار گیرد و مسئولان امر آن فعالیت‌ها را رصد کنند. وی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی «فهما» برای اهالی مسجد یک اتفاق مبارک بود که در حوزه دینی و مذهبی روی داد، افزود: از این طریق اعضای کانون‌های مساجد می‌توانند با زبان هنر گوشه‌هایی از مذهب و دین را برای جامعه قابل فهم‌تر کنند. دبیر شورای فرهنگ عمومی‌فارس با اشاره به اینکه رویداد «فهما» یک رقابت را ایجاد کرد البته که انتظار بیشتری از فارس می‌رود، افزود: این رقابت باعث شد انگیزه دوچندانی ایجاد شود و اهالی مسجد درک کنند که از سوی مسئولان دیده شوند.دبیر اجرایی شورای هماهنگی کانون‌های مساجد فارس با یادآوری اینکه سال گذشته تجربه زیادی نداشتیم اما امسال با تمام توان سعی خواهیم کرد که فارس در رویداد «فهما» را به یک رتبه قابل برسد، گفت: مسئولان متوجه می‌شوند که از همین کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد می‌توان برای پرورش هنرمندان مسجدی استفاده کرد. سهرابی با اشاره به اینکه با حضور استاندار فارس، برنامه‌ریزی شکل خواهیم داد تا فهما شکل و قوت بیشتری بگیرد، یادآور شد: نیاز است بودجه بیشتری به کانون‌های مساجد تخصیص داده شود. وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم هنرمندان انقلابی و ارزشی برای اشاعه فرهنگ دینی شناخته شوند باید از کانون‌ها استفاده کنیم چرا که این ظرفیت مناسب در کانون‌ها وجود دارد، افزود: تعامل ۲ سویه ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان در پیشبرد اهداف کانون‌های مساجد، می‌تواند مؤثر واقع شود.
در ادامه این مراسم  حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در جلسه رونمایی پایگاه اطلاع‌رسانی «فهما» در فارس با تأکید بر اینکه پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و هنر مساجد ایران «فهما»، باعث می‌شود تا کانون‌ها از طرح‌های خلاقانه هم مطلع شوند، تأکید کرد: اشتراک گذاری طرح‌های کانون‌ها یکی از اهداف این پایگاه اطلاع‌رسانی است.مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌با یادآوری این مطلب که مدیران کل استان‌ها هم می‌توانند از اطلاعات و فعالیت‌های کانون‌ها از طریق این پایگاه اطلاع رسانی، مطلع شوند، اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هم عنایت و توجه ویژه‌ای‌به کانون‌های مساجد داشته، دارد و خواهد داشت و از این طریق مقام عالی وزارت از فعالیت‌های کانون‌ها آشنا شوند.وی افزود: قبلا ستادهای مساجد استان، دارای پایگاه‌های مختلف بودند و پایگاه‌ها در قالب یک چتر واحد نبود اما پایگاه اطلاع‌رسانی «فهما» باعث می‌شود تا اخبار و اطلاع رسانی کانون‌های مساجد تحت یک چتر واحد به مردم و اعضای کانون‌ها منتشر شود. حجت الاسلام و المسلمین ارزانی تأکید کرد: این پایگاه اطلاع رسانی تسهیل در کارها و انعکاس فعالیت‌های کانون‌ها را در پی دارد. وی یاداور شد: سال گذشته رویداد پایتخت فرهنگ و هنر مساجد را شاهد بودیم که فارس هم در آن رقابت‌ها حضور داشت اما انتظار ما از فارس بیشتر بود.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسین امیدی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس دیروز در آیین رونمایی پایگاه اطلاع‌رسانی «فهما» در فارس که در دفتر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس برگزار شد، گفت: سامانه «فهما» یک پایگاه خوب برای انعکاس برنامه‌های کانون‌ها هست که امیدوارم برای کانون‌های استان و کشور بهره بیشتری از آن ببرند. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس با تأکید بر اینکه این سامانه باعث می‌شود تا کانون‌ها از یکدیگر الگو‌گیری داشته‌باشند، یادآور شد: ستادهای استانی هم در رصد برنامه‌های کانون‌ها توفیق بیشتر دارند و این باعث می‌شود تا در برنامه‌ریزی‌ها موفق عمل کنند. وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و 200 کانون فعال هستند، اظهار کرد: برای برنامه‌ریزی بلند مدت و آینده نگرانه می‌توان از این سایت استفاده کرد و از آمار این سایت می‌توان برداشت صحیح و خوب داشت و با برنامه‌ریزی صحیح و دقیق‌تر و با سرکشی بیشتر به اهداف بالاتری پیرامون کانون‌ها دست یافت.
گفتنی است در این آیین دکتر غلامرضا خوش اقبال، مدیر روابط عمومی‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان فارس و احمدرضا نداف، معاونت قرآن و عترت این اداره کل، کارشناسان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان حضور داشتند. از پایگاه اطلاع‌رسانه‌ای ‌فرهنگ و هنر مساجد‌استان فارس به نشانی fars.fahma.org
رونمایی شد. خاطرنشان می‌شود که پایگاه اطلاع‌‌رسانه‌ای ‌فرهنگ و هنر مساجد استان‌فارس به انعکاس ‌برنامه‌های فرهنگی و هنری در‌ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خواهد پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی