[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

گسترش آرامش، هدف سازمان تبلیغات اسلامی‌فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- گروه خبر:
نشست خبری مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان فارس به مناسبت سالروز تأسیس این نهادانقلابی با اصحاب رسانه برگزار شد. حجت الاسلام محمد صادق محرابی ظهر شنبه 31خردادماه در جمع خبرنگاران گفت: اساس نامه سازمان تبلیغات اسلامی‌بر مبنای سه اصل مهم به فرمان مقام معظم رهبری با اهداف کلانی نظیر برنامه‌ریزی و نظارت و هدف گذاری تشکیل شده است. وی با اشاره به اینکه فلسفه خلقت بشر توجه به حوزه فرهنگ و انسانیت انسان است بیان داشت: نگاه دین همیشه به انسان بوده و فلسفه و خاستگاه انقلاب اسلامی‌هم توجه به فرهنگ و انسانیت می‌باشد. این مقام مسئول با اشاره به اول تیرماه مقارن با سالروز تأسیس تبلیغات اسلامی‌به فرمان امام خاطر نشان کرد: در هر جایی که در حوزه فرهنگ دینی  سرمایه‌گذاری کردیم با کاهش آسیب‌های اجتماعی روبرو شدیم و به حاشیه رانده شدن فرهنگ دینی به عنوان یک چالش جدی برای جامعه بشری خواهد بود.وی با ستایش عملکرد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی‌کشور گفت: حجت الاسلام محمد قمی‌رویکرد جدیدی را در مبحث ارایه خدمات اجتماعی با کارکردهای فرهنگی و مردمی‌سازی آن آغاز کرده است که یکی از ضرورت‌های جدی دستگاه‌های فرهنگی دینی بشمار می‌رود. حجت الاسلام محرابی با اشاره به این نکته که  رسالت ما کار تصدی‌گری نیست و کار تسهیلگری در امر فرهنگ دینی را به سرانجام می‌رسانیم، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی‌فارس هیچ درخواستی از سوی مردم و سازمان‌ها و نهادها را بی‌جواب نمی‌گذارد و  بستر را برای حضور طلبه‌ها و مبلغان دینی و خدماتی از این دست را در شهرستان مهیا ساخته و هزینه‌ای‌را  برای پرداخت به روحانیان برای تبلیغات در اختیار ندارد. مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان فارس گروه هدف این سازمان را هیئت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی، مداحان و بانوان فرهیخته و فعالیت در حوزه فضای مجازی و رسته‌هایی از این دست برشمرد و گفت: در استان فارس 7800 هیئت مذهبی، 8 هزار کانون مداح و قریب به یک هزار خانه و پایگاه مؤسسه قرآنی داریم و در سامانه ثبت بانوان فرهیخته ما بیش از 3200 نفر ثبت نام کرده و 206 روحانی در روستاهای اقصی نقاط استان مستقر شدند. وی سازمان تبلیغات اسلامی‌را نهادی انقلابی با پرهیز از رویکردهای جناحی با هدف خدمت‌رسانی به مردم معرفی کرد و گفت: ارزش‌های گام دوم انقلاب در این سازمان جایگاه ویژه‌ای‌دارند و سال گذشته با کمک‌های خیرین موفق به ارایه 7500 کمک معیشتی به خانواده‌های نیازمند شدیم. این مقام مسئول از برنامه‌ریزی محتوایی از مهدکودک‌ها تا مراکز اموزش عالی خبر داد و گفت: بسته‌های محتوایی سبک زندگی و مدیریت اگاهانه فضای مجازی در دسترس همه اقشار جامعه قرار دارد و ارایه خدمات آموزشی و فرهنگی در 76 نقطه از استان فارس و به ویژه محله‌های کمتر برخوردار در دستور کار است که در این زمینه پایگاه اجتماعی محله سعدی در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.
حجت الاسلام محرابی با ارج‌گذاری به قلم ارزشمند خبرنگاران و فعالان عرصه فرهنگ دینی بیان داشت: شیوع کرونا در کشور نشان داد که هیج منافاتی میان علم و دین وجود ندارد و اموزه‌های رفیع دینی با پیروی از قواعد علم پزشکی انها را اجرایی ساخته و به دستورات ستاد مبارزه با کرونا پایبند هستند. در همین زمینه بود در دوران کرونا فعالیت روزمره مساجد و هیئت‌های مذهبی تعطیل شد و از پتانسیل‌های ارزشمند انان برای تولید ماسک و مواد ضدعفونی و پخش بسته‌های معیشتی میان اقشار نیازمندجامعه استفاده شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان فارس با اشاره به خدمات طلاب و روحانیون در دوران کرونا گفت: 110 نفر از قربانیان کرونا در استان فارس توسط طلبه‌ها غسل و تدفین داده شدند و در پی تعطیلی منبرها و روضه‌ها به ساماندهی کارگروهی برای فعالیت‌های مجازی در این اقدام شد. وی در ادامه با اظهار امیدواری برای قرار نگرفتن استان فارس در حیطه مناطق قرمز اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت طلاب و روحانیون این فرصت را از سواستفاده کنندگان گرفت تا علم و مذهب را در مقابل یکدیگر قرار دهند و جامعه روحانیت در راستای خدمت‌رسانی به مردم با تمام قوا به میدان آمد. حجت الاسلام محرابی سازمان متبوعش را دارای پتانسیل‌های بالقوه‌ای‌برای اشاعه ارامش در جامعه ارزیابی کرد و گفت: قبل از رویارویی با هر فرقه‌ای‌در ابتدا به درک عمیقی از مذهب ارزشمند شیعه دست یابیم تا با توسل به آن فرقه‌های انحرافی را تشخیص دهیم. این مقام مسئول با اشاره  به فعالیت‌های دین‌های الهی در جامعه ایران و تهیه اطلس ادیان و فرقه‌ها در استان فارس گفت: زرتشتی‌ها، مسیحی‌ها، کلیمی‌ها و سایر ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی‌نماینده داشته و در جامعه فعالیت دارند.
جمهوری اسلامی‌و سازمان تبلیغات و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی خط تباین پررنگی میان ادیان الهی و فرقه‌های منحرف قایل می‌شوند. مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان فارس برخی از فرقه‌ها را فتنه ارزیابی کرد و گفت: در نظر داشته‌باشیم که شماری از این فرقه‌های ضاله و منحرف به دنبال به تباهی کشاندن بنیان خانواده و روابط نامشروع نامحرمان هستند که باید با آنها برخوردهای مقتضی را انجام داد. حجت‌الاسلام محرابی  با اشاره به این که در سطح استان 11 پایگاه اجتماعی و فرهنگی در حوزه تبلیغات اسلامی‌به خدمتگزاری مشغول هستند، عنوان کرد: طرح جدید سازمان تبلیغات استفاده کردن از ظرفیت مبلغان و مجموعه‌های فرهنگی در شهرستان‌ها و و شیراز است و با رویکرد که دارند امامان جماعت را آموزش داده تا بدین وسیله مساجد به به محل رجوع و تجمعات مردم بدل شود و امامان جماعت کار تسهیلگری ارتباط‌گیری بین مردم و مسئولان را انجام دهند.این روحانی با اشاره به آسیب‌شناسی فضای مجازی در استان فارس گفت: مخاطبان زیادی هنوز هستند که نتوانستیم به دلیل مشکلات زیرساختی که در زمینه پهنای باند وجود دارد با آنها در اقصی نقاط استان ارتباط برقرار کنیم و و وظایف ما در حوزه تبلیغات با چالش‌هایی روبرو است. به منظور برطرف ساختن این مشکل سازمان تبلیغات اسلامی‌استان فارس برنامه‌ریزی‌ها  و سیاستگذاری دارد و که با کمک اصحاب رسانه و حمایت‌های جدی دولت عملی خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان فارس یکی از اولویت اول این سازمان را مطالبه‌گری در حوزه عدالت اجتماعی و اقتصادی بیان داشت و گفت: روحانیت باید بلندگوی مردم در مطالبه‌گری برای مبارزه با فساد باشد و  این یک فعالیت جدی مبلغان ما به‌شمار می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی