[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

دورهمی‌های خانوادگی بیشترین علت افزایش کرونا است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با تأکید بر رعایت فاصله اجتماعی، از افزایش چشمگیر مبتلایان به کووید ۱۹ در هفته گذشته در فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به نشست‌های روز گذشته ستاد ملی کرونا و ستاد استانی مقابله با کرونا، بر استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی‌از سوی مردم تأکید کرد.  او با اشاره به تأمین ماسک در استان از سوی مسئولان مرتبط نظیر سازمان «صمت»، افزود: باید برای رعایت اصول بهداشتی، ماسک به تعداد کافی در دسترس مردم قرارگیرد تا بتوان با مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری، این بحران را مدیریت کرد. دکتر لطفی اضافه کرد: با توجه به شرایط بحرانی کرونا ویروس در استان، لازم است برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان، هشدارها را جدی بگیریم. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و مراسم‌های عروسی و ختم را مهم‌ترین علت شیوع کروناویروس در شهرستان‌های استان فارس عنوان کرد و از مردم خواست تا از برگزاری اینگونه برنامه‌ها پرهیز کنند.
او ضمن اعلام انجام هزار و ۶۳۷ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ‌و‌میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی تولید ماسک در مراکز تولیدی استان و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت. دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست از برگزاری نشست‌های مشترک معاونت درمان دانشگاه با سازمان نظام پزشکی شیراز خبر داد و پیرامون عملکرد نقاهتگاه نیز، گزارشی ارایه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی