[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

بررسی احتمال تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی‌در شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با توجه به نظر شهردار و هشدار ایشان مبنی بر شیوع ویروس کرونا در این کلانشهر، تعطیلی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی‌در مرحله بررسی قرار گرفته و در صورت دستور شهردار و مصوبه شورای شهر، آماده اعمال محدودیت یا تعطیلی فعالیت ناوگان عمومی‌هستیم.
مجتبی زوربخش در گفت‌‎وگو با ایسنا، بیان کرد: استفاده از ماسک براساس پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای راه‌اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی‌به صورت یک الزام برای رانندگان و مسافران تعریف شده است.
او افزود: از ابتدای اپیدمی ‌این ویروس و شروع چرخه انتقال آن، براساس دستورالعمل‌های  بهداشتی تأکید شد که استفاده از ماسک برای حفظ بهداشتی عمومی‌ضرورت دارد.
معاون شهردار شیراز خاطرنشان کرد: در مرحله دوم راه‌اندازی ناوگان در ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوس، با توافق دانشگاه علوم پزشکی شیراز، محل‌هایی برای عرضه ماسک در نظر گرفته شد. تعیین محل عرضه به عهده شهرداری و عرضه آن به عهده عرضه‌کنندگان مورد تأیید دانشگاه است.
زوربخش با بیان اینکه استفاده از ماسک در سیستم‌های حمل و نقل عمومی‌شیراز الزامی‌است، عنوان کرد: یکی از محل‌های انتقال ویروس کرونا و شیوع این بیماری، ناوگان حمل و نقل عمومی‌است.
او بیان کرد: بنا به دستور شهردار و ابلاغ شورای شهر شیراز از ۱۰خردادماه ناوگان را فعال کردیم اما فعالیت مجدد آنها به منزله شکسته شدن چرخه انتقال بیماری و پایان شیوع کروناویروس نیست.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین با بیان اینکه غربالگری رانندگان تاکسی و اتوبوس به طور مرتب انجام می‌شود و اگر راننده‌ای مشکوک و مبتلا باشد ممانعت از کار برای او اعمال خواهد شد، گفت: اگرچه مجزا سازی رانندگان اتوبوس انجام شده اما ممکن است برخی از رانندگان رعایت نکنند و شهروندان در صورت بروز تخلف و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی رانندگان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ این موضوع را گزارش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی