[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

دست‌کم گرفتن کرونا عواقب جبران‌ناپذیری دارد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت: دست‌کم گرفتن بیماری کرونا و بی‌توجهی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند عواقب و عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال داشته‌باشد.
دکتر کوروش افشین‌پور یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مقطعی، جدی گرفتن این بیماری از سوی مردم و رعایت تمام دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی آنها سبب شد که شاهد کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در کشور باشیم که این روند باید تداوم می‌یافت اما به نظر می‌رسد بی‌توجهی نسبت به رعایت کامل و جدی پروتکل‌ها و حضور در جامعه و اماکن عمومی‌بدون رعایت پروتکل‌ها باعث شده که امروز آمار مبتلایان روند صعودی به خود بگیرد.
وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند که این بیماری دیگر تأثیرات مخرب و خطرناک گذشته را ندارد و حتی از زدن ماسک هم خودداری می‌کنند در حالی که چنین نیست و آمار مبتلایان و فوتی‌ها بیانگر این مطلب است که همچنان باید این بیماری جدی گرفته شود و هرگونه کوتاهی در مقابل آن می‌تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته‌باشد.
عضو هیئت مدیره نظام پزشکی فارس بیان کرد: بنابراین به مردم توصیه می‌‎شود همچنان و همانند روزهای نخست شیوع این بیماری استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده را جدی بگیرند  و حتی الامکان در خانه بمانند و در صورتی که قصد خروج از خانه دارند حتماً از ماسک استفاده و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.
افشین‌پور درباره برگزاری مراسم‌ها و میهمانی‌های خانوادگی نیز هشدار داد و افزود: در خبرها داشتیم که برگزاری  مراسم ختم یا جشن عروسی در فلان شهر یا روستا سبب ابتلای تعدادی از حاضران در آن مراسم شد که به هموطنان توصیه می‌شود فاصله‌گذاری اجتماعی را همچنان رعایت کنند.
وی اظهار داشت: قطعا با رعایت تمام پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی علاوه بر اینکه از سلامت شهروندان در مقابل این بیماری محافظت می‌شود، به کادر پزشکی و درمانی کشور نیز کمک می‌کند که در معرض آسیب کمتری قرار گرفته و بتوانند خدمات بهتری به مبتلایان ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی