[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

سیل تورم به مرغداری‌ها رسید ، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور دلیل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر را حرکت به سمت قیمت تمام شده مرغ و افزایش تقاضا اعلام کرد.
حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که قیمت تمام شده مرغ زنده و مرغ گرم به ترتیب ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان و بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰تومان است، اظهار کرد: در حال حاضر مرغ زنده با قیمت ۹۲۰۰ تومان و مرغ گرم نیز با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود که هنوز هم با قیمت تمام شده فاصله بسیاری دارد.
وی ادامه داد: وقتی قیمت تمام شده کالایی بالا باشد و در مقطعی پایین‌تر از آن عرضه شود، باید انتظار این را داشت که قیمت‌ها روزی به سمت قیمت واقعی حرکت کند تا تولیدکننده دچار چالش و ضرر و زیان نشود. به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور دلیل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر، حرکت به سمت قیمت تمام شده مرغ و افزایش تقاضا است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به وضعیت نهاده‌های دامی‌اشاره کرد و گفت: مشکل تأمین نهاده‌های دام و طیور نه تنها حل نشده، بلکه روز به روز نیز بدتر  می‌شود. انتظار ما این است که سیاست‌گذاری‌ها در راستای حل مشکل تأمین به موقع و کامل نهاده‌ها و کاهش قیمت تمام شده باشد تا در این راستا خسران وارده به تولید کننده و مصرف کننده کمتر شود.
او افزود: وقتی نهاده‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شود، ایجاد بازار سیاه و حباب قیمتی ثمره قصور و عدم نظارت و کنترل دستگاه‌های مسئول است.
براساس مشاهدات میدانی قیمت مرغ در روزهای اخیر نسبت به هفته‌های گذشته با افزایش حدود ۲۰۰۰ تومانی مواجه شده است و در حال حاضر مرغ در خرده فروشی‌ها با قیمت ۱۳ هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی