[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

ساختمان شماره یک کانون پرورش فکری جابه‌جا می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای اسلامی‌شهر شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر طرح تخریب ساختمان شماره یک کانون پرورش فکری کودکان در باغ ملی گفت: بر اساس طرح بهسازی باغ ملی که در یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری شهر شیراز قرار دارد، وجود برخی سازه‌ها همچون ساختمان کانون پرورش فکری کودکان یا کیوسک یکی از بانک‌ها و یا حتی برخی پرچین‌ها به عنوان مانعی برای دسترسی شهروندان به فضای باغ ملی تشخیص داده شد. به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، «سعید نظری» افزود: به منظور بهسازی باغ ملی چاره‌ای جز حذف سازه‌های زاید که بدون توجه به معیارهای معماری و ارزش‌های منظر احداث شده‌اند، نداریم. وی خاطرنشان کرد: ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در باغ ملی هرچند به لحاظ کارکردی واجد برخی ارزش‌هاست اما از نظر معماری و میراثی فاقد ارزش است‌. سخنگوی شورای اسلامی‌شهر شیراز ادامه داد: موضوع تخلیه و تخریب این ساختمان با فوریت در هیئت رئیسه این شورا مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد در نشست مشترکی با حضور رئیس کانون پرورش فکری کودکان استان فارس و شهردار شیراز به راهکار مشترکی دست پیدا کنیم.
وی افزود: ساختمان مذکور هم اکنون فاقد ایمنی و استحکام بنای لازم بوده و فرسوده تلقی می‌شود اما حق کانون برای شورای شهر شیراز محفوظ است.
نظری اضافه کرد: پیش از این نیز ساختمان دیگری از کانون در بوستان ولیعصر به بهانه احداث پل کابلی تخریب شده بود که جایگزین آن به کانون تحویل نشده است لذا موضوع هر دو ساختمان مورد توجه شورای اسلامی‌شهر شیراز قرار دارد. سخنگوی شورای اسلامی‌شهر شیراز خاطرنشان کرد: مسئله تأمین ساختمان‌های با استانداردهای آموزشی و فرهنگی برای کانون پرورش فکری کودکان با حساسیت در شورای اسلامی‌شهر شیراز دنبال می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی