[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۰
  • دوره جدید

استاندارفارس: نگاه اقتصادی به سازمان همیاری حاکم باشد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- استاندار فارس با تأکید بر لزوم کوشش برای چابک‌سازی و عملیاتی کردن ساختار شهرداری‌ها گفت: برای این کار نیز شهرداران به سبب اینکه با مسائل این نهاد در ارتباط هستند، بهتر از هر فرد دیگری می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.
دکترعنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در همایش سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس در شیراز افزود: به همین منظور شهرداران باید طرح‌ها و پیشنهادهای خود را برای اصلاح ساختار شهرداری‌ها به شورای عالی استان و یا از طریق دولت و مجلس شورای اسلامی‌به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ارائه دهند.
وی، شهرداران را رابط نزدیک دستگاه‌های حاکمیتی و منتخبان مردم با مردم دانست و اظهار داشت: شهرداران باید در حوزه‌هایی مانند حقوق، مهندسی، اقتصاد، مسائل اجتماعی و روان‌شناسی با اصول کلی آشنایی داشته‌باشند تا بتوانند از مشاوران متخصص بهره‌مند شوند و از عملکرد تک بُعدی فاصله بگیرند.
استاندار فارس، با اشاره به وجود ۲ رویکرد حمایتی و اقتصادی نسبت به سازمان همیاری شهرداری‌ها بیان کرد: از یک بنگاه اقتصادی نمی‌توان انتظار داشت صرفاً یک رویکرد حمایتی داشته‌باشد و باید بیشتر نگاه اقتصادی به سازمان همیاری حاکم باشد که با جلب مشارکت سرمایه‌گذاران و شهرداری‌ها در پایان سال، سود مناسبی را به آنها ارائه کند.
دکتر رحیمی‌ادامه داد: همچنین ارائه خدمات مناسب و استاندارد به شهرداری‌ها هم باید مزیت سازمان همیاری شهرداری‌ها باشد و انتظار می‌رود اگر کاری از طرف شهرداری‌ها به سازمان همیاری محول شد با کیفیت بالاتر، سرعت بیشتر و قیمت پایین‌تر انجام شود. استاندار فارس اضافه کرد: بر اساس اساسنامه و قانون، سازمان همیاری شهرداری‌ها، می‌تواند خدمات مختلفی در حوزه‌های مشاوره‌های مالی و حقوقی، بافت فرسوده و فضای سبز به شهرداری‌ها ارائه کند.
وی بیان داشت: از آنجا که سازمان همیاری شهرداری‌ها از برخی الزامات قانونی معاف است، مزیت مناسبی برای انجام پروژه‌های مرتبط با شهرداری‌ها در اختیار دارد که باید از آن استفاده کند. استاندار فارس افزود: اعضای هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری‌ها نیز باید افرادی پایبند به مسائلی مانند شفافیت مالی باشند تا شهرداری‌ها، سازمان‌های نظارتی و دیگر مجموعه‌های مرتبط در جریان کامل مسائل باشند.
دکتررحیمی‌ادامه داد: از دیگر خصوصیات اعضای هیئت‌مدیره سازمان همیاری، امانت‌داری، دست‌پاکی، چشم‌پاکی، تسلط بر حوزه کاری و شناخت حوزه مسئولیت است و لازم است در انتخاب هیئت‌مدیره این ویژگی‌ها مدنظر قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی