[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

پایان مسکن مهر، آغاز مسکن ملی، روزنامه شیراز نوین

در طرح اقدام ملی مسکن حدود۵۰ هزار واحد مسکن به متقاضیان استان فارس واگذار خواهد شد که در این راستا٥٠٠هکتار زمین جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن در فارس آماده شده است
زاهدی مدیر کل راه وشهرسازی فارس ضمن اعلام این خبر گفت: دغدغه رئیس‌جمهور  واعضا هیئت دولت ومسئولان مهار تورم ایجاد شده دربخش مسکن است و در این راستا طرح اقدام ملی مسکن می‌تواند نقش پر رنگی را درکنترل قیمت مسکن واجاره بهاءایفا کند مدیر کل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت: علاوه بر شروع مسکن ملی تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در استان نیز جزء اولویت کاری این مجموعه بوده  و عزم ملی نیز برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر در کشور وجود دارد. 
وی اضافه کرد: در استان ۵۰ هزار نفر در دومرحله در طرح یادشده ثبت‌نام کرده‌اند که پایش مرحله اول به اتمام رسیده و مرحله دوم نیز مراحل نهایی پایش درحال انجام است.  زاهدی ادامه داد: متقاضیان ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده‌گذاری دریافت می‌کنند ومابقی قیمت تمام شده هرواحد منهای قیمت زمین را طی ۲سال به صورت اقساط پرداخت خواهندکرد. زاهدی مدیرکل راه وشهرسازی استان فارس همچنین طی گزارشی به عملکرددولت در بخش مسکن مهرپرداخت وگفت:۱۱۲هزار واحد مسکن مهر توسط اداره کل راه وشهرسازی فارس، بنیادمسکن انقلاب اسلامی، شهر جدیدصدرا واداره کل راه وشهرسازی لارستان احداث گردیده که از این تعداد حدود۴۵درصد آن در دولت تدبیر وامید تحویل متقاضیان گردیده و۵ درصد دیگر نیز به دلیل مشکلات حقوقی که در پروژه‌ها اتفاق افتاده هنوز به بهره‌برداری نرسیده اما با دستورات مقام عالی وزارت راه وشهرسازی واستاندار  فارس در تلاشیم تا پایان سال جاری آنها نیز به بهره‌برداری برسند که با این احتساب ۵۰ درصد از مسکن‌های مهر در این دولت تحویل متقاضیان شده است. زاهدی افزود: بحث بسیار پر اهمیت در پروژه‌های مسکونی  خدمات زیربنایی و روبنایی است خدماتی مانند فاضلاب، مدرسه، درمانگاه وکلانتری که کمبود آنها در پروژه‌های مسکن مهر به شدت احساس می‌شد. 
مدیر کل راه وشهرسازی فارس اذعان داشت:۸۰ درصد از خدمات روبنایی و۵۰ درصداز خدمات زیربنایی مسکن‌های مهر استان در دولت تدبیر وامید صورت پذیرفت واین فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.  زاهدی ادامه داد: همچنین بالغ بر۸۰ درصد محوطه سازی‌ها شامل معابر سایت‌های مسکن‌های مهر وخیابان‌های منتهی به ان در دولت یازدهم و دوازدهم صورت پذیرفته وهمچنان این فعالیت‌ها نیز ادامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی