[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

تدوین دانشنامه شهدای شیراز در دست اقدام است ، روزنامه شیراز نوین

تعامل‌ و خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اهم وظایف سازمان فرهنگی شهرداری است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و شیراز با بیان اینکه هیچ چیز بالاتر از خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران نیست، گفت: گره‌گشایی از مشکلات و نیز یاری‌رسانی به خانواده‌های این عزیزان در زمینه‌های گوناگون با عنوان شهروندانی که ارزش‌های کنونی جامعه اسلامی ‌را به آنان مدیونیم، از مهم‌ترین وظایف سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی و... است. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دکتر مرتضی جعفری در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شیراز-ناحیه یک با بیان اینکه ارزش شهادت به انتخاب آن از سوی انسان است، افزود: امروز پاسداری از ارزش‌های شهادت و ایثارگری، رویکردی فرهنگی به‌شمار می‌رود. 
وی عنوان کرد: تکریم شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان تلاشی مقدس برای روشن ‌نگاه داشتن مشعل فرهنگ است و به احیای ارزش‌های عدالت‌محورانه منجر می‌شود. 
دکتر جعفری با اشاره به اینکه تدوین دانشنامه شهدای شهر شیراز با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، در حال انجام است، بیان داشت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز درصدد است در دیگر حوزه‌های مرتبط  نیز همگام با بنیاد شهید گام بردارد.  معاون فرهنگی شهردار شیراز اجرای طرح سپاس از خانواده‌های معزز شهدا را ارزشمند دانست و گفت: در همین راستا در هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه تقدیر و تکریم خانواده‌های سه تن از شهدای مبارزه با مواد مخدر را در دستور کار داریم.  دکتر جعفری در حوزه‌های سخت‌افزاری به در اختیار نهادن سازه‌های تبلیغات شهری برای اعلان برنامه‌های بنیاد شهید، در اختیار نهادن سالن‌های مراسم و همایش، ارائه تخفیف برای بهره‌مندی از فضاهای ورزشی، برگزاری اردو‌های یک روزه شیرازگردی و زیارتی و... اشاره کرد.  
وی در همین راستا و در حوزه نرم‌افزاری از آمادگی برای تولید محتوا خبر داد و افزود: این سازمان بر آن است در ثبت خاطرات خانواده شهدا و جانبازان، تلاش برای ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت، انتشار خاطرات همسران شهدا و تولید محتوا در سایر حوز‌ه‌ها توان خود را به کار گیرد.  دکتر جعفری خواستار انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی